נער בן 15 חשוד שתכנן רצח: "כך אתקבל לעולם הפשע"

על פי החשד, הנער פנה לאסיר, וזה דרש בתמורה שיפגע בנער בן 16, הצפוי להעיד במשפטו. הפרקליטות תגיש נגד השניים כתבי אישום בגין קשירת קשר לביצוע פשע והדחת עד

במשטרה חושדים כי נער בן 15 מהרצליה תכנן לרצוח צעיר אחר מכיוון שלדבריו כך יתקבל רשמית לעולם הפשע.

לטענת המשטרה החשוד פנה לאסיר וביקש ממנו אקדח, וזה דרש בתמורה שיפגע בנער בן 16, הצפוי להעיד במשפטו. בגלי צה"ל דווח כי הפרקליטות תגיש מחר (ראשון) נגד השניים כתבי אישום בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע והדחת עד.

מוקדם יותר נעצרו שני אחים מלוד, אשר מועסקים ב"רכבת ישראל" כעובדים בכירים, ואשתו של אחד מהם, בחשד שהיו מעורבים בשוד מזוין של עובד אחר. מהחקירה עולה כי אחד השודדים דרש באיומי סכין את תיקו של העובד, שתפקידו לאסוף כסף בין התחנות. החשודים מכחישים את המיוחס להם והערב תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

האירוע החל אתמול בשעות הבוקר, כאשר הגיע לתחנת רכבת ארלוזורוב עובד החברה שתפקידו לאסוף כסף מתחנות רכבת שונות וזאת לאחר שאסף כסף ממספר תחנות רכבת. האיש המתין ברכבו על מנת שעובד נוסף יגיע אליו עם מעטפות הכסף. בזמן זה נכנס חשוד לרכבו של העובד ובאיומי סכין דרש ממנו את הכסף שהיה ברשותו. העובד נבהל ונמלט מהרכב ובמקביל הזעיק עזרה. החשוד גנב את תיקו של העובד ונמלט לרכב מסוג מאזדה שהמתין סמוך למקום.

בחקירה, שנוהלה על ידי חוקרי תחנת לב בתל אביב, אותר הרכב לאחר מספר שעות בלוד. בהמשך נעצרו שי חשודים אחים וכן אישתו של אחד החשודים במעורבות בשוד. לשני החשודים זיקה תעסוקתית לרכבת ישראל. הערב, כאמור, יובאו השלושה לבית משפט השלום שבתל אביב להארכת מעצרם.