הקלטות מחקירת אולמרט במשטרה: "אני לא יודע איפה אתם חיים"

לקראת עליית ראש הממשלה לשעבר לדוכן העדים מחר, נחשפות הערב הקלטות מתוך חקירתו במשטרה, אשר מראות באיזה מין נאשם מדובר. אולמרט כינה דמויות הקשורות לפרשה בשלל כינויים, והתעמת עם חוקריו אין ספור פעמים. האם הוא ישמור על אותו הלך רוח גם בעדות שעשויה לחרוץ את גורלו?

(3:01 דקות)

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, צפוי לעלות מחר לדוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים. הערב (שני) נחשפים לראשונה קטעים מחקירתו במשטרה.

 

"אני לא יודע איפה אתם חיים. במדינה שבה אני חי, אתם לא חיים", אמר אולמרט לתנ"צ זיוה אגמי-כהן, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, ואף התעקש שההערה תירשם בפרוטוקול. במשך שעות החקירה הארוכות בפרשת הולילנד, אולמט התעמת עם אגמי-כהן אין-ספור פעמים. הוא הטיח בה שהיא לא מבינה כלום בנושאים האלה, שהיא לא יודעת בכלל מה זה ועדות תכנון, ושוב ושוב שכח את שמה.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

ניתן להעריך שגם מחר על דוכן העדים השופטים ישמעו פעמים רבות את המילים "אני לא זוכר". קו ההגנה השני שלו יהיה כמעט בוודאות הטענה כי עוזריו שולה זקן ועובד יחזקאל הם אנשים עצמאיים והם עשו הרבה דברים מבלי שידע מכך.

 

בחקירתו, ראש הממשלה לשעבר לא ממש ניסה לשמור על רוח דיפלומטית. את האדריכל רמי כרמי הוא כינה מגלומן, את האחיין שלו "קוקו", את מנהל מרכז ההשקעות לשעבר מטומטם והתובע במשפטו הוא לא מוסרי.

 

על החוקרים הוא כועס, הוא סבור שסימנו אותו כמטרה, ומטיח בהם שהם שלחו בכוונה שבעה שוטרים כדי לעצור את שולה זקן. במיוחד כועס אולמרט על כך שחקרו לדבריו באכזריות את מקורבו לשעבר אורי מסר, עד שהביאו אותו לסף של התאבדות.