גם השבת: עימותים בין חרדים לשוטרים בי-ם. שוטר נפצע קל

מאות חרדים ניסו לצאת בתהלוכה לכיוון חניון המחלוקת, חניון קרתא, מרחוב שבטי ישראל, ונבלמו על ידי כוחות משטרה. במקום פרצו עימותים ושוטר אחד נפצע באורח קל מבקבוק שהשליך לעברו מפגין חרדי. שישה מפגינים נעצרו

שבת נוספת של הפגנות בירושלים: מאות חרדים הגיעו אחר הצהריים (שבת) לצומת הרחובות הנביאים ושבטי ישראל בירושלים, במטרה לצאת בתהלוכה לכיוון חניון המחלוקת, חניון קרתא, על מנת לחסום את תנועת כלי הרכב במקום. כוחות גדולים של משטרה שנערכו במעוד מועד להפגנה הצפויה, מנעו מהם להתקדם לכיוון החניון, ובמקום פרצו עימותים בין המפגינים לשוטרים.

במהלך העימותים, נפצע באורח קל שוטר לאחר שנפגע בראשו מבקבוק שהשליך עליו מפגין. המשטרה עצרה שישה מפגינים חרדים בחשד להפרת סדר ותקיפת שוטרים. במקביל, הפגינו עשרות נערים חרדים נגד פתיחת החניון בכביש בר-אילן בעיר.

גם בשבוע שעבר התגודדו מאות חרדים סביב חניון קרתא במחאה על פתיחת חניון קרתא בשבת. המפגינים התעמתו עם שוטרים במקום ואף ניסו לפרוץ אל תוך החניון. המשטרה עצרה אז שמונה מפגינים בחשד להפרות סדר והם הועברו לחקירה.

מוקדם יותר, נפגש השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, עם נציגי העדה החרדית בביתו של הרב טוביה וייס. בתום הפגישה אמר אהרונוביץ' כי "היתה פגישה קשה. אני לא יכול להצביע על התקדמות ויש עוד הרבה עבודה כדי למצוא פתרון לבעיה".

ניסיון הפשרה הגיע לאחר שמכוניתו של ראש העיר ברקת נרגמה ביום ראשון שעבר באבנים בשכונת עזרת תורה, כשראש העירייה היה בדרכו לפגישה עם האדמו"ר מקאליב. קבוצה של עשרות חרדים הקיפה את הרכב והחלה ליידות לעברו אבנים. כוח משטרתי גדול שהוזעק למקום הצליח לחלץ את ברקת מהמקום.

גם לפני שבועיים התעמתו מאות חרדים עם כוחות הביטחון והמשטרה סמוך לרחובות שבטי ישראל והנביאים בירושלים במחאה על פתיחת חניון קרתא בעיר. מאות החרדים שהגיעו למקום, בכניסה לשכונת מאה שערים, ניסו לצעוד לעבר חניון קרתא ולחסום את המעבר לתנועת כלי הרכב אל החניון וכן להפריע לסדר הציבורי.

לזירת האירוע הוזעקו כוחות יס"מ המצויידים באמצעים לפיזור הפגנות. בנוסף, נערכה המשטרה גם ברחובות מרוחקים יותר בניסיון למנוע מחרדים נוספים להגיע להמון ובכך לעבות את ההפגנה.