פרסום ראשון: רה"מ הורה להקפיא הבניה בפסגת זאב

פרסום ראשון: נתניהו הורה להקפיא הוצאת מכרז לבניית 900 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב בצפון-מזרח ירושלים, כך מדווח הפרשן הפוליטי של חדשות 10, רביב דרוקר • במקביל, מדווח דרוקר, כי רה"מ ושר הביטחון הסכימו לשישה חודשי הקפאה בבנייה בגדה, אך ארה"ב דורשת שנה שלמה • מלשכת נתניהו הכחישו את הדברים

(1:27 דק')

פרסום ראשון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה להקפיא מכרז לבניית כ - 900 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב, בצפון-מזרח ירושלים, כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות 10.

על פי דיווחו של הפרשן הפוליטי של חדשות 10, רביב דרוקר, "ראש הממשלה הורה להקפיא את המכרז, שאמור היה לצאת לדרך לפני כשבועיים. את ההוראה הוא נתן לאחר שארה"ב העבירה דרישה להקפיא את הבנייה היהודית במזרח ירושלים".

דרוקר ממשיך ואומר כי "למרות שבישיבת הממשלה נתניהו הצהיר על סירוב לדון בכלל בנושא ירושלים, הוא החליט להקפיא את הבנייה בפסגת זאב - כאמור שכונה במזרח ירושלים - אבל כזו שנחשבה מאז ומתמיד כחלק מהעיר".

"בכיר בעיריית ירושלים אישר את הדברים", הוסיף דרוקר. "נתניהו מבקש לעכב את אישור המכרז עד אשר יצליח להגיע להבנות עם האמריקנים". עוד גילה דרוקר כי ראש הממשלה ושר הביטחון סיכמו ביניהם שהם מוכנים לקבל הקפאה זמנית של 6 חודשים בבנייה בהתנחלויות ביהודה ושומרון, אולם ההקפאה לא תכלול את היחידות דיור שכבר החלו בבנייתן.

"ארה"ב מתעקשת על הקפאה של שנה שלמה, ישראל לא מוכנה להאריך את תקופה ההקפאה ועל כך מדברים כרגע בין הצדדים", סיפר דרוקר. יש לציין כי מלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדברים.

בתחילת יולי נראה היה שהצדדים בדרך למשבר

רק לפני כשבועיים נראה היה כי ראש הממשלה ונשיא ארה"ב ברק אובמה, נמצאים בעיצומו של עימות, על רקע הסירוב הישראלי להקפיא את הבנייה בשכונת שייח' ג'ראח במזרח ירושלים. גורם מדיני בכיר בסביבת ראש הממשלה הבהיר אז כי "הפעם אובמה חצה קו אדום". לדבריו, נתניהו החליט להציב גבולות ולהבהיר לאובמה שבנושא ירושלים לא יהיו פשרות.

ראש הממשלה עצמו התבטא בחריפות בשיחות סגורות שקיים עם אנשיו. "כבר בוושינגטון הבהרתי לאובמה שלא אסכים לדון על בנייה בירושלים", אמר נתניהו. "מה הוא חושב?! שאחרי שבניתי 20 אלף יחידות בהר חומה בירושלים בתקופת כהונתי הקודמת כנגד כל הלחצים, יעצרו כאן 20 יחידות חדשות בבירה?".