סטנלי פישר למגזר החרדי: גברים ונשים - צאו לעבוד

נגיד בנק ישראל אמר היום בפורום מנהלים במגזר החרדי כי 60% מהחרדים נחשבו עניים ב-2008 והזהיר מפני האבטלה והאינפלציה. "במגזר החרדי יושב לו מרבץ אדיר של הון אנושי אדיר"

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר קרא היום (שני) לראשי המגזר החרדי לפעול להגדלת אחוז התעסוקה של הגברים החרדים והנשים החרדיות כדי לצמצם את ממדי העוני במגזר זה.

בפורום מנהלים במגזר החרדי שערך עיתון "המודיע", אמר הנגיד כי התעסוקה הנמוכה בעיקר בקרב גברים במגזר החרדי גורמת לעוני במגזר זה שהוא הגבוה ביותר בחברה הישראלית, אף יותר מהמגזר הערבי.

לדבריו - 60% מהחרדים נחשבו עניים ב-2008 ואחוז זה הלך וגדל עם השנים. "במגזר החרדי יושב לו מרבץ אדיר של הון אנושי אדיר שאם נשתמש בו נקבל מצד אחד מנוע צמיחה נוסף למשק ומצד שני נשיג שיפור בממדי העוני של המגזר החדרי".

בהתייחסו למצב הכלכלי בישראל, אמר הנגיד כי בחודשים האחרונים מתחילים לראות סמני צמיחה - היצוא עלה בחודשים מאי ויוני, בחודש האחרון גם היבוא עלה, המדד המשולב של בנק ישראל עלה לראשונה מזה 11 חודשים. עוד ציין הנגיד כי ניכרת עלייה חדה במדד מנהלי הרכש של החברות הגדולות ויש עלייה במדד אמון הצרכן.

עוד אמר הנגיד כי צריך להיות אופטימיים, "יש לנו משק איתן, אולם האבטלה עולה ויש בישראל גם אינפלציה. לפי שעה לא יודעים מתי המשק ישוב לצמוח". לדבריו המצב לא פשוט אולם משמח לראות סימני צמיחה. יחד עם זאת ישנו חשש לגבי העלייה באבטלה, "מצבנו החל להשתפר אבל צפויים לנו עוד ימים קשים באבטלה. נצטרך להתמודד איתם".

בהתייחסו למצב הכלכלי בעולם, אמר הנגיד שמתחילים לראות סימני צמיחה במיוחד במזרח הרחוק, הודו, אינדונזיה וסינגפור. סימני צמיחה ראשוניים ניכרים גם בארה"ב ובאירופה. קרן המטבע הבנילאומית קבעה לראשונה מזה שנתיים בתחזית ל-2010 עלייה בצמיחה.

עוד ב-Themarker