הערכות: השר ליברמן יואשם לכל הפחות בהלבנת הון

החל ממחר יתקיימו דיונים מרתוניים, בהשתתפות בכירי הפרקליטות והפרקליטים המטפלים בתיק ליברמן. גורמים משפטיים מעריכים כי כתב אישום יוגש - השאלה אם גם בסעיף השוחד. היועץ המשפטי לממשלה התחייב: ההכרעה אם להגיש כתב אישום - עד סוף פברואר

(1:16 דקות)

מחר (ראשון) בבוקר יתחיל מרתון דיונים, במלון מעלה החמישה, סביב התיק המשפטי הנוגע לאביגדור ליברמן. ליברמן חשוד בעבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במירמה, הלבנת הון, מירמה והפרת אמונים.

 

בדיונים ישתתפו היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה והצוות המטפל בתיק. היועץ כבר הודיע שבתום שלושת הימים הללו לא תינתן החלטה, אלא היא תתקבל עד חודש פברואר.

 

גורמים משפטיים טוענים כמעט בוודאות כי כתב אישום יוגש נגד שר החוץ, לכל הפחות בסעיף של הלבנת הון. עם זאת, עיקר הדיון בשלושת הימים הקרובים יעסוק בעבירה החמורה יותר המיוחסת בפרשה - השוחד. בין השאר ייבדק האם סכום הכסף התקבל בעת היותו של ליברמן איש ציבור.

 

המשטרה, שהמליצה לפני כשנה וחצי לפרקליטות להעמיד לדין את ליברמן, חקרה בין השאר את קשריו עם בעלי הון ישראלים וזרים, זאת לאחר שעלה חשד כי קיבל סכומים של מיליוני שקלים בזמן שכיהן כחבר כנסת. על פי החשד, הכספים עברו דרך חברה שקיבלה במשך כשבע שנים סכומי כסף גדולים שהיו אמורים להגיע לכיסו של ליברמן, זאת ככספי שוחד. ‏‏

 

חשד אחר נוגע לחברה שייסדה בתו של ליברמן, מיכל, שנחקרה בחשד שתיווכה במתן שוחד‏‏. על פי החשד, אל חברה זו הועברו מיליוני שקלים מגורמים זרים, והיא שילמה משכורות גבוהות לליברמן ובתו. בשנה שעברה, חקרה המשטרה את ליברמן בחשד כי קיבל מהשגריר דאז בבלארוס, זאב בן אריה, פרטים על בקשה חסויה לסיוע משפטי שהגישה משטרת ישראל לממשלת בלארוס בעניין החקירה נגדו‏.