מוקד 100: האזרח הקטן שמסייע למשטרה

גם אזרחים מסייעים בלכידת עבריינים - המשטרה לא יכולה להיות בכל מקום ובכל זמן, ואת ההבדל עושים תושבים ערניים שיוצרים קשר עם מוקד המשטרה ומשבשים את פעילות הפושעים. השבוע, זכו כמה מהם לתעודת הוקרה

(5:15 דקות)

תל אביב היא עיר צפופה: אלפי אנשים בכל שעה ובכל מקום, כך שלפושעים קל מאוד לבצע עבירות ברחוב ואז להיטמע בין ההמון. אולם אזרחים ערניים שיוצרים קשר עם מוקד 100 עשויים להוביל את המשטרה הישר אל הפושעים.

 

המקרה של מעיין ממחיש זאת. בדרכה הביתה ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב, אדם רכוב על אופנוע גנב ממנה את התיק. הצעירה התקשרה מייד למוקד 100 של המשטרה. "הוצאתי פרטים כמה שיותר מהר, כל שבריר שניה חשוב", מסביר שוטר המוקד. 

 

שוטר הסיור הותיק של תחנת לב תל אביב, ולדיסלב מלמד, קיבל את הקריאה ומייד נסע לעבר כיוון האירוע. מלמד ידע על כנופיית שודדים שהטילה אימה על אזור רחוב דיזינגוף בתל אביב. תוך כדי המרדף,  אזרח אחר, אייל יפה, ראה את המתרחש ויצר גם הוא קשר עם המשטרה.

 

בשיחה הוא עזר לכוון את כוחות הביטחון לעבר האיש החשוד ואף הונחה להשאר איתו בקשר עין. אייל הבחין באחד משני הגנבים משנה את לבושו. אחרי מרדף רגלי של השוטרים אחד הגנבים נתפס. השוטר לוטפי נאג'ם, שהשתתף גם הוא במרדף, חיפש דמות חשודה לפי התיאור המדוייק שמסר המודיע והצליח לתפוס אותו לבסוף.

 

האזרחים שסייעו לשוטרים בשטח זכו השבוע לתעודת הוקרה על המעשה, מה שמראה שלעיתים מי שמצליח לשבש לפושעים את התכניות - הוא דווקא אזרח פשוט שהחליט להרים טלפון למשטרה.