הכי ארוך בעולם

לכבוד היום הארוך ביותר בשנה שחל ממש היום, קבלו עוד כמה שיאים ארוכים במיוחד, ממסעות, דרך סרטים ומשחקים, ועד לסקס כמובן. האורך קובע

אומרים לנו שהאורך לא קובע, שהכל זה עניין של פרספקטיבה ושמה שחשוב זאת האיכות. אז אומרים. פריצתו לחיינו של היום הארוך בשנה מזכירה לנו לא רק שזוועות הקיץ עוד לפנינו, אלא בעיקר שלא כולם נבראו שווים. אז רגע לפני שנשקע בדכדוך מההבנה שהימים מתחילים להתקצר, יצאנו למסע לא ארוך במיוחד שבסופו לא מחכה שום מוסר השכל.

מסע של 61,319 קילומטר, סרט של 87 שעות

• חשבתם שנתניהו עבר כברת דרך ארוכה עד שהצליח לסנן מפיו את צמד המילים "מדינה פלסטינית"? לארתור בלסית' האמריקני בהחלט שמורה הזכות לגחך בבוז: הכומר בן ה-69 מחזיק בשיא העולם להליכה הארוכה ביותר, לאחר שעבר ב-40 השנים האחרונות 61,319 ק"מ כשהוא נושא איתו צלב. בלסית' ביקר ב-315 מדינות, צבר חוג מעריצים גדול ופגש מנהיגים בכל העולם - מהאפיפיור עד ערפאת. ומי שתהה איפה הרוח האמריקנית מסתתרת, יוכל למצוא אותה באחד מרבי המכר של בלסית', או לצפות בסרט על חייו.

• מסתבר שלא רק אנחנו חיים בסרט ארוך במיוחד: בשנת 1987 ביים ג'ון תימיס את הסרט הארוך בעולם, הנושא את השם המבטיח "התרופה לאינסומניה". במשך 5,220 דקות, שהן 87 שעות, קרא האמן לי גרובן פואמה בת 4,000 עמודים פרי יצירתו, כשברקע סצינות פורנו מלוות במוזיקת רוק. בראיון הזוי למדי של גרובן הוא מספר על הכנות בנות שנתיים וחצי לפרויקט ועל היומרה לשבור את השיא הקודם, בו החזיק אנדי וורהול.

• אם כבר רצתם לספריית הוידאו הקרובה למקום מגוריכם, כדאי להיזכר בסורש ג'ואכים הקנדי, שמחזיק בשיא של "המרחק הגדול ביותר בריצה של יממה, שעומד על 257.88 ק"מ. לא ברור לאן הוא רצה להגיע, אבל מסתבר שהבחור חובק עוד כמה שיאים פורצי דרך, כמו העמידה הממושכת על רגל אחת (76 שעות ו-40 דקות) והזמן הקצר ביותר לזחילה של מייל (37 דקות ו-17 שניות).

סקס עם 620 גברים, הריון של 12 וחצי חודשים

• הליכה איטית מסוג אחר הציע השר מיכאל איתן מ"הליכוד", שנשא בשנת 1992 את הנאום הארוך בתולדות הכנסת. איתן, שתקף במשך 10 שעות ו-7 דקות את תקציב המדינה כדי לדחות את אישורו, לא המציא את התעלול הפרלמנטרי המכונה פיליבסטר. בשנת 1957 קבע הסנטור סטורם ת'רמונד שיא של הפיליבסטר הארוך בהיסטוריה, שנמשך 24 שעות ו-18 דקות. ת'רמונד, שביקש לדחות הצבעה על סעיף חוקתי בעייתי, ניסה להעביר את הזמן בכל דרך אפשרית - מציטוט החוקה האמריקנית עד לקריאה בספר טלפונים - מה שלא מנע מאישור ההצעה ברוב של 62 מול 15 מתנגדים. ההישג של ת'רמונד נשמע מרשים, אבל הוא בקושי משתווה לאורכו של המבוא לנאום הממושך בעולם. אחרי 124 שעות של תובנות על דאלי ואמנות קאטאלנית, חייבים להודות שאפילו נאום האימים של קצב נראה תמציתי וממצה, גם אם נותר פתטי.

• ואם כבר בענייני סקס עסקינן, מי שמחזיק ברשימה הארוכה ביותר של פרטנרים ביממה הוא כוכב הפורנו ג'ון דו. האיש עם הכינוי המפוקפק-משהו הצהיר שיצליח לקיים יחסי מין עם 100 נשים, אבל גם 54 הקנו לו את שיא העולם. אבל הגיבורה האמיתית של הסיפור היא אלמונית אחת מאי שם, שהוכיחה שוב שנשים יעילות הרבה יותר מגברים, כשהספיקה לנצל את אותו הזמן לסקס עם 620 (!) גברים באורגייה שלא שוחזרה מאז.

• בצורה מתוכננות או באופן מפתיע, סקס מוביל לפעמים להופעתם של יצורים נמוכי קומה ומרעישים. מי שחשב שהפסוק "בעצב תלדי בנים" הוא רק מטאפורה, מוזמן להכיר את בילה האנטר מטקסס. הצעירה בת ה-25 אמנם ילדה בת, אבל אחרי שנשאה אותה ברחמה לא פחות מ-375 ימים, שהם 12.5 חודשים (הריון ממוצע נמשך כ-280 ימים). ואם אתם בכל זאת בעניין של להרחיב את השושלת, כנראה שעדיף שלא תנסו לבדוק מה משך הזמן הארוך ביותר בו אישה היתה בצירי לידה. אנחנו החלטנו לוותר - למען שלוות הנפש שלנו ולמען הדורות הבאים.

• זאת לא רק שמועה שבנים עסוקים באורך איבר המין שלהם מגיל צעיר, אבל מסתבר שלא כזה פשוט להגיע להכרעה מהו האיבר הארוך בעולם. התיעוד האמין ביותר בנושא הוא כנראה של ד"ר רוברט ל. דיקנסון (ולא, זאת ממש לא בדיחה), שמדד איבר באורך של 34 ס"מ (ובהיקף של 16 ס"מ). עם המידע המיותר הזה כל מה שנשאר הוא לנסות ולהשתכנע שוב משקר הניחומים הכה פופולארי ש"הגדול לא קובע", ולהיזכר שהאורך הממוצע של הפין נע בין 14-16 ס"מ בזקפה מלאה.

מלחמה של 335 שנים, מילה של 45 אותיות

• כשפוליטיקאים ואנשי צבא מנסים גם הם להראות "למי יש יותר גדול", התוצאה לרוב הרבה יותר מצערת מסתם מישהו שנשאר מבוייש בצד. מי שלא השתכנע מסיסמאות השלום האחרונות אולי כבר יודע שהמלחמה הארוכה בהיסטוריה נמשכה 335 שנה. אמנם לא נורתה ולו ירייה אחת בסכסוך הזה בין הולנד לאיי סילי (מדרום מערב לבריטניה), אבל רק בשנת 1986 הוא הגיע לסיומו בהסכם שלום. הרחק מאחור מזדנבת מלחמת "מאה השנים", שבאופן מפתיע נמשכה דווקא 116 שנה, בהן נאבקו אנגליה וצרפת. סיבה לנחמה או עילה לשקוע בדיכאון קיומי? את זה תחליטו בעצמכם.

• שעשוע קצת פחות מזיק מציעים משחקי התפקידים היפניים, שללא ספק הם בין שיאני האורך של תעשיית הגיימינג. שלושת המשחקים האחרונים בסדרת Final Fantasy כוללים עלילה הנפרשת על פני כ-60 שעות, והאמיצים שסיימו את Shin Megami Tensei מספרים על יותר ממאה שעות של קרבות פנטזיה מרתקים. קרבות ה"בוס" במשחקים הללו עשויים להימשך מספר שעות כל אחד – ומהלך לא נכון מספיק כדי להרוס כל סיכוי לנצחון. אבל האמת היא שבמשחקי מחשב קצת קשה לקבוע מהו "המשחק הארוך ביותר" מאחר שלמשחקים רבים יש נטייה מעצבנת לא להיגמר לעולם. משחק התפקידים ההמוני Ultima Online עלה לאוויר ב-1997, ומאז לא הפסיק לרגע. גם World of Warcraft, הלהיט התורן של הז'אנר, יצא לדרך לפני קצת פחות מחמש שנים ולא מראה שום סימן שהוא מתכוון לעצור. (אילן גלר)

• עוד מישהי שלא שקלה לעצור היא ג'ולי אנדרוז, ששרה בלי להתבלבל את "סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיהלידושוס" בסצינה קולנועית מקסימה מתוך "מרי פופינס". כותבי השיר סיפרו כי נדרשו להם שבועיים כדי להמציא את המילה שמורכבת מחמש מילים שונות בלטינית ובאנגלית. המילה אינה עונה על כללי התחביר האנגלי ואף מפרה כמה מהם, לכן לא נחשבת למילה אמיתית. לעומתה, המילה בת 45 האותיות: Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis אמיתית לגמרי, ובדיוק כמו שהיא נשמעת, מדובר במחלת ריאות קשה. (שולי דיכנו)

• וכדי להעלות קצת את המורל לכבוד היום שאנחנו מציינים, נזכיר שיא אחד שעוד לא נשבר (ויש להצר על כך, כי לפחות היה יכול להביא מעט רוגע ושלווה) - הג'וינט הארוך בעולם. בשנת 2006 סיכלה המשטרה הצרפתית ניסיון של כמה סטלנים לגלגל ולעשן ג'וינט של 1.12 מ', כך שהשיא הרשמי עדיין עומד על 80 ס"מ. אבל שאכטה יותר או שאכטה פחות לא ממש משנים את התהייה החשובה - כמה זמן נמשך המאנצ'יז הארוך בעולם?

מחזיקים בשיא למרחקים ארוכים? רוצים לחשוף לעולם הישגים גדולים ומרשימים? נצלו את היום הארוך בשנה וטקבקו תובנות ארוכות במיוחד