חמישה מקרים נוספים של שפעת החזירים אובחנו בישראל

שלושה מהחולים שבו מארצות הברית והשניים הנוספים נדבקו מחולים אחרים. עד כה התגלו בארץ 39 מקרים. במקביל מתפשטת השפעת גם ברחבי העולם: בצ'ילה דווח על מקרה המוות הראשון מן הנגיף ובמצרים התגלה היום מקרה ראשון של השפעת אצל ילדה אמריקנית השוהה במדינה

חמישה מקרים נוספים של שפעת החזירים אובחנו היום (שלישי) בישראל. שלושה מהחולים שבו מביקור בארצות הברית. והשניים הנוספים נדבקו מחולים אחרים, ככל הנראה בישראל. בין הנדבקים ילדה בת 15 שמאושפזת בבית החולים וולפסון שבחולון.

בעקבות גילוי המקרים הנוספים מבקש משרד הבריאות מנוסעי טיסת קוניטיננטל מספר 084 מניו יורק לישראל שנחתה ב-30 בחודש מאי לגשת מיד לרופא אם יפתחו סימני שפעת. עד כה אובחנו בישראל 39 מקרים של שפעת החזירים.

אתמול לפנות בוקר אובחן המקרה הראשון של הדבקה בנגיף ה-H1N1 בתחומי ישראל, לאחר שגבר בן 60 שלקה בנגיף כשהיה בארצות הברית ושב ארצה, הדביק במחלה את בתו בת ה-24, שמאושפזת בבידוד בבית החולים "איכילוב" שבתל-אביב.

לפי שעה, משרד הבריאות לא שינה את ההנחיות לציבור להתגוננות מפני המחלה. ואולם, החוזרים מארצות הברית, קנדה ומקסיקו מתבקשים להגיע לבית חולים בסביבת מגוריהם במידה של התפתחות סימני שפעת תוך שבוע מרגע נחיתתם בארץ, או אם באו במגע עם אדם שנדבק בוודאות במחלה.

בצ'ילה: מקרה מוות ראשון משפעת החזירים

בתוך כך, דיווחו הלילה רשויות צ'ילה על מקרה מוות ראשון כתוצאה משפעת החזירים. מדובר גם במקרה המוות הראשון של הנגיף במדינות דרום אמריקה. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי עד כה נדבקו בנגיף למעלה מ-17 אלף בני אדם ברחבי העולם ולמעלה מ-100 מתו ממנו, מרביתם במקסיקו ובארצות הברית.

מוקדם יותר היום הודיעה גם מצרים על גילוי מקרה ראשון בתחומה של השפעת. מדובר בילדה אמריקנית בת 12 השוהה במדינה. נציג ארגון הבריאות העולמי במצרים הודיע על המקרה ואמר כי הילדה מאושפזת במצב טוב.