פרסום ראשון: שולה זקן לא הכחישה קבלת 100 אלף ש"ח ב-5 צ'קים

גורמים המעורבים בחקירת פרשת הולילנד אומרים כי מנהלת לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט מסרה גרסה לא ברורה בחקירתה לגבי העברת הכסף. בתוך כך, ביומנה של זקן נמצאו פגישות אישיות שלה עם עד המדינה

(1:34 דקות)

התפתחויות נוספות בפרשת הולילנד: בפני שולה זקן, מנהלת לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, הוצגו חמישה צ'קים בסך של 20 אלף כל אחד, וזקן לא הכחישה את פדייתו. מדובר בצ'קים לפדיון עצמי שנתן לה עד המדינה. לפי גורמים המעורבים בחקירה, היא נתנה גרסה לא ברורה לגבי מה היא זוכרת מאותה תקופה.

 

הפרשן המשפטי של "חדשות 10", ברוך קרא, מציין כי הקשר עם עד המדינה מתואר ביומנים המפורסמים של זקן, שם מתוארות פגישות לא מעטות ביניהם. המשטרה חושדת שהכסף הזה עבר לאולמרט. חשד שהוטח בפני אולמרט הוא שזקן העבירה כספים לפריימריז שלו. הוא עצמו אמר בחקירתו כי הוא לא יכול לעקוב אחרי כל תרומה שהתקבלה ושלא היה מעורב בזה. כזכור, פרקליטה של זקן, מיכה פטמן, אמר כי היא לא מסרה גרסה שמפלילה את אולמרט.

בשבוע שעבר פורסם כי המשטרה הקפיאה באחרונה את חשבונות הבנק של כמה מהחשודים העיקריים בפרשה, ובהם זקן ואורי מסר. ל"חדשות 10" נודע כי ככל הנראה, הוקפאו גם חשבונות הבנק של בכירי עיריית ירושלים לשעבר, יהושע פולק ואלי שמחיוף.

המהלך נועד לספק מידע על תנועת הכספים בחשבונות של החשודים בקבלת ובתיווך לשוחד וגם כדי למנוע מהם אפשרות למשוך את הכסף.