הנייה: העם הפלסטיני ניצח את הכיבוש הישראלי במלחמה בעזה

בראיון טלוויזיוני ראשון מאז תום הלחימה בעזה, אמר היום ראש ממשלת חמאס בעזה כי הניצחון הוא של הפלסטינים. הנייה התייחס גם לממשל החדש בארה"ב והמליץ לאובמה ללמוד לקח מקודמיו בתפקיד

(31 שניות)

"העם הפלסטיני ניצח את הכיבוש הישראלי במלחמה הזו. כשאנחנו מדברים על ניצחון, אנחנו לא מגזימים ולא יוצאים מגדרנו", כך אמר היום (חמישי) ראש ממשלת חמאס ברצועת עזה, איסמעיל הנייה בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה".

הוא התייחס למדיניות הממשל האמריקני החדש ואמר כי "לארצות הברית אין אינטרס להתעמת עם העולם הערבי, ואני מקווה שהממשל החדש בראשות אובמה, יפיק לקחים ממדיניות הנשיאים שקדמו לו".

בנאום שנשא ממקום מחבואו לפני כשבועיים אמר הנייה כי ישראל נכשלה בהשגת מטרותיה וכי ההחלטת חמאס להסכים להפסקת אש היתה "נבונה ואחראית".

"זה לא ניצחון של מפלגה או של פלג, אלא ניצחון של אומה", אמר הנייה. "אמרנו שההתמודדות מול התוקפנות תהיה בשני מסלולים - העמידה האיתנה והמאמץ הפוליטי במסגרת האזורית והבינלאומית. הגענו לנקודה שרצינו - עצירת התוקפנות וכישלון הכיבוש בהשגת מטרותיו".

"ראינו הזדהות רשמית שלא היה לה שום תקדים", המשיך ראש הממשלה של חמאס, ואמר כי הפלסטינים מעריכים את המאמצים של מצרים וטורקיה להביא להפסקת אש, וכן את החלטותיהן של ונצואלה, בוליביה, קטר ומאוריטניה לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל בעקבות המבצע בעזה.