מיטשל: כדי לעצור את ההברחות צריך לפתוח את המעברים

השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון נועד עם יו"ר הרשות הפלסטינית ואמר כי כדי להבטיח שחמאס יפסיק להעביר נשק במנהרות לתוך עזה, על ישראל לפתוח את המעברים - כך יהיה אפשר לפקח על מה שנכנס לרצועה. מיטשל הוסיף ואמר כי מנגנון הפיקוח חייב להיעשות בשיתוף עם אבו מאזן

(34 שניות)

השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל קרא היום (חמישי) לפתוח את מעברי הגבול לעזה - בפיקוח הרשות הפלסטינית.

מיטשל אמר את הדברים לכתבים לאחר שנפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן והוסיף "כדי להצליח למנוע את כניסת כלי הנשק לתוך עזה, חייב להיות מנגנון שיאפשר כניסת מוצרים חוקיים - וזה צריך להעשות בשיתוף עם הרשות הפלסטינית".

מיטשל עורך בימים האחרונים פגישות רבות עם בכירים מקהיר ועד רמאללה. מוקדם יותר היום הוא נועד עם הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי בלשכתו בתל אביב.

אשכנזי הציג למיטשל את תוצאות ומהלכי מבצע "עופרת יצוקה", וכן דיווח לו על התקדמות בתיאום הביטחוני בין צה"ל לבין מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון. בנוסף, דנו השניים בסוגיות אסטרגיות במזרח התיכון, ובהם איראן, סוריה וחיזבאללה.

אתמול נפגש מיטשל עם ראש הממשלה אהוד אולמרט, ובתדרוך לעיתונאים שקיימו השניים הבהיר אולמרט, כי המעברים לרצועה יפתחו רק כאשר ישוחרר החייל החטוף. ראש הממשלה הוסיף ואמר כי ישראל תגיב על הפרות השקט ברצועה.