ארדואן: אובמה חייב להגדיר מחדש ארגוני טרור במזה"ת

ראש הממשלה הטורקי מייעץ לנשיא האמריקני הטרי לשנות את ההגדרות הקובעות מי הוא ארגון טרור. בנאום שנשא ארדואן בפתיחת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שבשוויץ אמר ראש הממשלה הטורקי כי על אובמה "לשקול מחדש את ההגדרות של מהו טרור ומיהם ארגוני טרור במזרח התיכון"

(25 שניות)

"טורקיה קוראת לארצות הברית לשנות את גישתה ולאמץ הגדרות שונות לארגוני טרור במזרח התיכון" - כך אמר היום (רביעי) ראש ממשלת טורקיה בנאומו בפתיחת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

רג'יפ טאיפ ארדואן, שהתכוון ככל הנראה לחיזבאללה וחמאס, הוסיף כי ארצות הברית צריכה לנסח מדיניות חדשה ביחס לגופים אלו.

"הנשיא אובמה חייב להגדיר מחדש טרור וארגוני טרור במזרח התיכון, ולנקוט מדיניות חדשה, בהתבסס על ההגדרה החדשה" אמר ארדואן שהוסיף, כי בכוונתו למסור דברים אלו לשליח הבית הלבן במזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, בפגישתם בטורקיה ביום ראשון.

בהתייחסו למבצע "עופרת יצוקה" אמר ראש הממשלה הטורקי כי הוא ראה בפעולה "חוסר כבוד כלפינו". ארדואן התייחס גם למשא ומתן העקיף בין ישראל לסוריה שנקטע בעקבות המבצע ואמר
"המגעים נמצאים כרגע בהקפאה, אבל אם הצדדים יבקשו, טורקיה מוכנה להשתתף ולמלא תפקיד בדיונים הללו".

ועל רקע המתיחות בין ירושלים לאנקרה, נשיא המדינה, שמעון פרס, יערוך הערב פגישה מדינית עם ראש הממשלה הטורקי.

השניים יקיימו פגישה מדינית הנחשבת לראשונה בין שתי המדינות מאז הלחימה בעזה בדרג כה בכיר. כזכור, טורקיה הביעה עמדה חריפה בעניין תפקידה של ישראל במלחמה וכעת, לפי לשכתו של פרס, ביקשה לקיים פגישה מדינית עם הנשיא.