ועדות ההתנגדות: הפסקת האש בעזה הסתיימה מבחינתנו

"אנחנו נמשיך בהתנגדות כל עוד יש סנטימטר אחד של פלסטין תחת כיבוש" - כך אומר דובר הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות בעזה. הארגון החליט גם לדחות את המגעים לרגיעה מחודשת במצרים ולא לשתף פעולה עם המשא ומתן

דובר הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית הודיע היום (שלישי) כי "הפסקת האש שהוכרזה בין ישראל לארגונים בעזה לפני כשבוע הסתיימה" - כך פורסם באתר האינטרנט של הארגון.

בהודעה נאמר עוד כי "בכוונת הארגון להמשיך בהתנגדות כל עוד ישנו כיבוש ולו על סנטימטר אחד מפלסטין". בנוסך נכתב כי חברי הארגון אינם מעוניינים במגעים המתקיימים במצרים לגיבוש הסכם רגיעה מחודש בין ישראל לחמושים רצועת עזה.

מוקדם יותר נפצעו שני פלסטינים באורח קשה לאחר שחיל האוויר תקף אופנוע באזור חאן יונס שבדרום הרצועה, ככל הנראה בתגובה על פיצוץ מטען התופת באזור כיסופים הבוקר. בפיצוץ נהרג נגד צה"ל ושלושה נוספים נפצעו, ביניהם קצין באורח קשה.

שרת החוץ, ציפי לבני, שוחחה בצהריים עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואמרה לו כי "על ישראל להגיב צבאית מיידית ללא קשר לזהות היורה, בהתאם למשוואה החדשה שנקבעה לאחר מבצע עופרת יצוקה, ולהחלטות הקבינט המצומצם."

לטענת לבני "אמרתי עוד לפני המבצע בעזה שכשמכים בנו ופועלים נגדינו צריך לפעול בחזרה, לא פחות חשוב גם איך נתנהל אחרי המבצע. שינוי המשוואה תלוי לא רק במה שעשינו, אלא גם במה שנעשה עכשיו. המבחן הזה הוא במעשים, לא בדיבורים, וזה נכון גם ליום הזה".

רה"מ: מקווה שלא ניאלץ לחדש את המבצע בעזה

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר רק אתמול בנאום בכנס של הקונגרס היהודי העולמי בירושלים כי הוא מקווה שישראל לא תיאלץ לחדש את המבצע בעזה. "לא רק שהמצרים, האירופים וארה"ב ישתפו פעולה כדי להפסיק את ההברחות מרצועת עזה, אני מאמין שהפלסטינים עצמם בעזה יבינו שעדיף להם, לא רק לנו, שיהיה שקט ושנגיע להתחלה חדשה".