קלינטון: לישראל הזכות להגן על עצמה מפני ירי הרקטות

שעות לאחר האירועים באזור כיסופים, אומרת מזכירת המדינה האמריקנית החדשה, הילרי קלינטון כי "לישראל הזכות להגן על עצמה מפני ירי הרקטות" • במסיבת עיתונאים ראשונה במחלקת המדינה, אמרה קלינטון כי "מצער שחמאס מתעסק עם ירי ולא בבניית עתיד טוב יותר לתושבי עזה"

מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, אמרה אחר הצהריים (שלישי) כי "לישראל יש את הזכות להגן על עצמה ושירי רקטות לעבר יישובי ישראל לא יעבור ללא תגובה".

"אנו תומכים בזכותה של ישראל להגנה עצמית", אמרה קלינטון והמשיכה "ירי הרקטות הפלסטיניות, אשר נורה לעבר יישובים מאוכלסים בישראל, לא יעבור עוד ללא תגובה מצד ישראל. מצער מאוד שהנהגת חמאס מאמינה שזה באינטרס שלהם לעורר את זכות ההגנה העצמית של ישראל, במקום לעבוד יחידו על בניית עתיד טוב יותר לאנשי רצועת עזה". הדברים נאמרו במסיבת העיתונאים הראשונה של קלינטון במחלקת המדינה.

קלינטון התייחסה גם לסוגיית הגרעין האיראני ואמרה כי "הנשיא אובמה העניק לאיראנים הזדמנות להפגין רצון לנהל דיאלוג עם הקהילייה הבינלאומית. אם הם יחליטו לעשות זאת - זה תלוי עכשיו רק בהם", אמרה מזכירת המדינה החדשה.

הלילה אמר הנשיא אובמה, בראיון לרשת "אל-ערבייה" כי "ישראל היא בת בריתנו החזקה ביותר וזה לא ישתנה. אני מאמין בביטחונה התמידי של ישראל, אך אני גם מאמין שיש ישראלים שחושבים שזה הכרחי להשיג שלום, והם מוכנים להקריב קורבנות בשביל זה, אם יש שותפות רצינית בצד השני. חשוב שנקשיב ונשים בצד תפיסות שהשתרשו במהלך השנים האחרונות".