שעות לאחר התקרית בכיסופים: שני פצועים בתקיפה בעזה

התגובה הישראלית: הפלסטינים מדווחים על שני פצועים קשה לאחר שחיל האוויר תקף אופנוע באזור דרום רצועת עזה • בצה"ל טרם אישרו את הדיווח • התקיפה מגיעה שעות לאחר שנגד צה"ל נהרג ושלושה חיילים נפצעו בהתפוצצות מטען שהוצמד לגדר המערכת

(49 שניות)

מקורות פלסטינים מדווחים היום (שלישי) כי שני בני אדם נפצעו באורח קשה לאחר שחיל האוויר תקף אופנוע באזור דרום רצועת עזה. בדובר צה"ל טרם אישרו את הדיווח.

התקיפה בדרום רצועת עזה מגיעה שעות לאחר שנגד צה"ל נהרג ושלושה נוספים נפצעו, ביניהם אחד באורח קשה, בפיצוץ מטען חבלה שהונח על גדר המערכת באזור כיסופים. הודעה נמסרה למשפחות הנפגעים, ואילו הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בית החולים סורוקה שבבאר שבע.

בתקרית, על פי מקורות פלסטינים, התפוצץ מטען חבלה בקרבת סיור של צה"ל על הגדר ונורו לעברו פצצות אר.פי.ג'י. החיילים השיבו בירי פגזים מטנקים ומקלעים כתוצאה ממנו נהרג תושב פלסטיני באיזור חאן יונס. בצה"ל בודקים את נסיבות האירוע.

בהמשך דיווחו סוכנויות הידיעות על עימותים בין כוחות צה"ל לחמושי חמאס בגבול הרצועה. התושבים המתגוררים באזור ציר כיסופים אמרו, כי הם שומעים חילופי אש כבדים וכי מסוקים של חיל האוויר חגים בשמים.

לבני לרה"מ: להגיב מיידית על האירוע

שרת החוץ, ציפי לבני, שוחחה עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואמרה לו כי "על ישראל להגיב צבאית מיידית ללא קשר לזהות היורה, בהתאם למשוואה החדשה שנקבעה לאחר מבצע עופרת יצוקה, ולהחלטות הקבינט המצומצם."

לטענת לבני "אמרתי עוד לפני המבצע בעזה שכשמכים בנו ופועלים נגדינו צריך לפעול בחזרה, לא פחות חשוב גם איך נתנהל אחרי המבצע. שינוי המשוואה תלוי לא רק במה שעשינו, אלא גם במה שנעשה עכשיו. המבחן הזה הוא במעשים, לא בדיבורים, וזה נכון גם ליום הזה".