נתניהו: הציבור עדיין לא מבין את היקף המשבר הכלכלי

במסיבת עיתונאים שבה הציג את עיקרי תכניתו הכלכלית ציין נתניהו כי המשבר יואץ ויאיים על מקומות העבודה של אזרחי ישראל. הוא ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את יריביו: "לקדימה אין תוכנית, למפלגת העבודה יש תוכנית רעה". קדימה: ביבי ממשיך את מדיניותו חסרת החמלה

יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, הציג במסיבת עיתונאים הבוקר (שלישי) את התכנית הכלכלית שלו. "המשבר שאנו נמצאים בו הוא עולמי בהיקפים שהציבור עדיין לא מבין במלואם - משבר שיכה בנו ועדיין מכה בנו". נתניהו הסביר כי מדובר בתהליך שיואץ ויאיים על מקומות העבודה של אזרחי ישראל. מטרת התכנית, לדבריו, היא לבלום את הנפילה, להפוך את המגמה ולהביא לצמיחה.

נתניהו שיבח את נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ואת החלטתו להוריד את הריבית. "היחיד כרגע שמבין שיש פה משבר זה סטנלי פישר. הוא פועל בצורה יוצאת מן הכלל, אחראית, החלטית, מתוך הבנה של אותה סופה שמתקרבת הנה", הסביר.

הוא אף ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את המפלגות היריבות- קדימה והעבודה. "בממשלה אני רואה שתי מגמות. לקדימה אין תכנית. אני לא מזהה שום דבר חוץ מאשר דשדוש. ממפלגת העבודה שנמצאת בממשלה, אני שומע תכנית אבל זו תכנית רעה, שהולכת לכיוון ההפוך, משום שהדבר הזה יכול לגרום לנו למפולת ולקשיים הרבה יותר בעייתיים ממה שחושבים".

נתניהו ציין כי התכנית הכלכלית שלו כוללת קודם כל הפחתת מיסים בשיעור של 20 אחוזים, והיא מורכבת מסעיפים נוספים שכוללים: טיפול מיידי במשבר האשראי, המשך נתיב הרפורמות בתחום הנדל"ן, מנהל מקרקעי ישראל ותשתיות תחבורה, שכוללות רכבות לגליל, ולנגב ולאילת וכבישים מהירים.

"אבסורד שמדינת ישראל נמצאת במאה ה – 21 במקום שארה"ב נמצאה במאה ה – 19", תקף נתניהו. "המשבר הוא קושי גדול והזדמנות גדולה לחזק את המשק הישראלי לקראת ההמשך".

"ביבי ממשיך את מדיניותו חסרת החמלה"

מקדימה נמסר בתגובה לדברי נתניהו כי "ביבי לא למד דבר. ביבי ממשיך את מדיניותו חסרת החמלה שתעביר את נכסי המדינה לעשירים על חשבון מעמד הביניים והשכבות החלשות".

"בשבוע הבא כשאזרחי ישראל יקבלו לידיהם את דו"חות הפנסיה שלהם ויראו שהיא ירדה בשיעור חד של 25% תתברר שוב מהי הסכנה בהפקדת ניהול המדינה בידיים של ביבי. התכנית הכלכלית של קדימה נועדה להוציא את ישראל מהמשבר הכלכלי בדרך של מדיניות אחראית, רצינית וממלכתית".