נועם שליט הוזעק במפתיע לפגישה עם סרקוזי

אביו של החייל החטוף גלעד שליט נקרא בדחיפות לפריז כדי לדון עם הנשיא סרקוזי במגעים לשחרורו של גלעד. בתום פגישתם צפויים השניים לקיים מסיבת עיתונאים משותפת בארמון האליזה

(57 שניות)

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, הוזעק אתמול לפריז כדי להיפגש עם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, על מנת לקבל עדכון במגעים המתגבשים לשחרורו של גלעד. כך פורסם הבוקר (שלישי) בקול ישראל.

שליט צפוי להיפגש עם יועציו של סרקוזי ובהמשך גם עם הנשיא עצמו. לאחר פגישתם צפויים השניים לקיים מסיבת עיתונאים משותפת בעניין.

לאחרונה ביקש נועם שליט מנשיא צרפת להשיג הוכחה לכך שגלעד בחיים. בעקבות הבקשה פנה סרקוזי לעזרתן של סוריה וקטאר. בביקורו האחרון בישראל, בזמן שניסה לקדם הסכם הפסקת אש ברצועה, התייחס סרקוזי לסוגיית שליט ואמר כי גלעד צריך להשתחרר, ולא רק משום שהוא אזרח צרפתי.

הפסקת האש ברצועת עזה החזירה לכותרות את סוגיית החייל החטוף. רק אתמול אמר בכיר חמאס איימן טהא לעיתון המצרי "אל-אהראם" כי ישראל העבירה לחמאס הצעה דרך מצרים, לפיה ישוחרר החייל החטוף תמורת פתיחה מלאה של המעברים ושחרור של 1,000 אסירים שתקבע ישראל.

במקביל, דיווח העיתון אל-חיאת כי חמאס מסכים לרגיעה של עד שנה וחצי עם ישראל, אך מסרב לעסקה הקושרת את פתיחת המעברים בשחרורו של שליט.