מלחמה אפקטיבית בהברחת אמל"ח - המפתח להפסקת אש

צוות של שישה מומחים גרמנים נשלחו למצרים על מנת לבחון כיצד יש לפעול לחיזוק האבטחה באיזור הגבול עם הרצועה. לדברי שר החוץ הגרמני מניעת ההברחות תביא לפתיחת המעברים

גרמניה שלחה הערב (שני) למצרים צוות של שישה מומחים שיבדקו כיצד אפשר לחזק את האבטחה בגבול עם רצועת עזה. שר החוץ של גרמניה, פרנק וולטר שטיינמייאר, אמר כי מלחמה אפקטיבית בהברחת אמצעי הלחימה היא המפתח להפסקת אש ארוכת טווח ולפתיחת המעברים.

בשבוע שעבר התקבצו כל מנהיגי אירופה, לפסגה מדינית בשארם א-שייח' שכינס נשיא מצרים, חוסני מובארק. כל המנהיגים הדגישו את החשיבות שבהפסקת הברחות הנשק לתוך רצועת עזה ואמרו כי יהיו מוכנים להעניק סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה.

"צריך לשים סוף להברחות הנשק לרצועת עזה", אמר נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, וסיפר כי ישראל ומצרים ישתפו פעולה בנושא. "אנחנו צריכים לחשוב איך אנחנו מכנסים שוב ועידה, שתיתן אופק בינלאומי למצב בעזה", המשיך סרקוזי. "אנחנו תומכים בישראל במאמצים שלה ובתהליך המדיני, אבל ישראל צריכה להצהיר שברגע שירי הרקטות ייפסק, הצבא הישראלי ייסוג מהרצועה.

ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, הסכים כי יש להפסיק את הברחות הנשק, וסיכם: "אנחנו מאמינים ששלושה שבועות של טרגדיה חייבים להסתיים בדברים הללו. אני מאמין שלמרות כל מה שקרה בשלושת השבועות האחרונים, אפשר להגיע ליעד השלום. בקרב כל ראשי המדינות שהגיעו לכאן היום, ניתן לראות שישנה תמיכה גדולה ביוזמה של מובארק".

"גרמניה רוצה לסייע מבחינה הומניטרית לעזה"

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה בפסגה כי "לאחר ההודעה על הפסקת האש מצד ישראל וחמאס, עכשיו גרמניה וכל המדינות רוצות ומוכנות לסייע מבחינה הומניטרית ולהכניס ציוד הומניטרי לעזה. נשים סוף להברחות הנשק".

היא קראה להמשיך את תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים ואמרה כי גרמניה והאיחוד האירופי תומכים בפיתרון של שתי מדינות לשני עמים. "כמו כל קודמיי, אני מבהירה שצריך להיות ביטחון גבולות בעתיד", המשיכה מרקל. "אנחנו מוכנים לסייע בכל הדרכים לתושבי רצועת עזה, ואני מודה למובארק על היוזמה שלו".