"לא מוכנה למצב שבו ידירו את הנשים מהחלטות ביטחוניות"

בכנס שדולת הנשים בישראל אמרה שרת החוץ כי נושא הביטחון בישראל אינו נשלט רק על ידי גברים. "חשוב לזכור כי השלישייה שהחליטה על המהלכים בעופרת יצוקה כללה גם אישה". לבני ציינה כי כאשר היתה שרת המשפטים מנעה מינויים שהיו לא שוויוניים ואשר ייצגו קבוצות שלא רוצים להקל על נשים

שרת החוץ ציפי לבני אמרה הערב (שני) בכנס שדולת הנשים בישראל בשיתוף הועדה לקידום מעמד האישה של לשכת עורכי הדין, כי לא תהיה מוכנה לקבל מצב שבו נשים מודרות ממוקד ההחלטות הביטחוניות במדינה. "זה אחלה שהייתה מ"פ אישה במבצע "עופרת יצוקה" אבל חשוב גם לזכור שהשלישייה שהחליטה את ההחלטות כללה גם אישה".

לבני ציינה את כהונתה כשרת המשפטים ואת התעקשותה על מינויים של שני דיינים שמייצגים את הציונות הלאומית שכידוע מקלים יותר על נשים בבתי הדין הרבניים. לבני הסבירה "מנעתי מינויים שהיו בעיני לא שוויוניים ומייצגים את מי שלא רוצים להקל על הנשים, וחסמנו את זה בגופנו".

"גם במהלך המו"מ הקואליציוני סירבתי לא רק לדרישות הכספיות ולא רק לעצירת התהליך, כי אני מאמינה שצריך גם תקווה במדינה הזאת. אלא שגם מעבר לפינה ניסו לכפות עלי את התיקון לחוק בתי הדין הרבניים".

"בניגוד לביבי שסירב היום להשיב לשאלות, אמרתי כבר אז מראש שאסרב לתיקון הזה. תיקון שהיה פוגע בנשים, ובניגוד לביבי, אני לא צריכה להתייעץ, לשאול, ולפחד לענות".

"מעטים הגברים המחויבים לשוויון"

"בישראל בשנת 2009 עדיין צריך להשתמש באכיפה על משהו שאמור להיות מובן מאליו - שוויון, זכות שאמורה להינתן לכל אחת. אנו צריכות להלחם גם בחקיקה וגם באכיפה. יש דבר אחד שיגרום שינוי - הזכות לכל אישה ללכת להצביע, ואני קוראת שמתוך אותה קבוצה 68 אחוז ממי שלא הולך להצביע הן נשים".

לבני סיפרה "גיליתי שמעטים הגברים שיכולים להיות מחויבים למשהו שהוא שוויוני. זה בעיה של החברה, מה שיפה בנציגות הנשים בכנסת זו העבודה המשותפת של נשים ממפלגות עם תהום אידיאולוגית בינן. הגעתי למסקנה שנשים לא צריכות לפחד לקדם נשים".