מיטשל יוצא לדרך: לא ייפגש עם מנהיגי חמאס

שליחו המיוחד של אובמה למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, צפוי לצאת עוד היום לדרכו לביקור במזרח התיכון וזאת בניסיון להביא לשימור הפסקת האש ברצועת עזה. מיטשל ידון עם מנהיגי האזור בדרכים למניעת ההברחות לעזה כדי למנוע מארגון חמאס התחמשות מחודשת

שליחו המיוחד של אובמה למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, ייצא היום (שני) לביקור באזור בניסיון לשמר את הפסקת האש ברצועת עזה ועל מנת לקדם את תהליך השלום המתקיים בין ישראל לרשות. מיטשל יבקר בין היתר, בישראל, ברשות הפלסטינית, במצרים, בירדן ובסעודיה.

דובר משרד החוץ האמריקני, רוברט ווד, הודיע כי מיטשל לא ייפגש עם מנהיגים מחמאס במהלך הביקור. לדברי ווד, מיטשל ידון עם מנהיגי האזור בדרכים למניעת ההברחות לעזה, כדי למנוע מחמאס להתחמש מחדש.

מיד עם כניסתו לתפקיד הודיע נשיא ארצות הברית ברק אובמה כי יפעל לקידום תהליך השלום במזרח התיכון.

מיטשל, איש המפלגה הדמוקרטית, מונה לתפקידו על ידי אובמה ומזכירת המדינה הילרי קלינטון ביום חמישי שעבר. הוא מוכר בעיקר כמי שסייע לפיתרון הסכסוך בין הקתולים ופרוטסטנטים בצפון אירלנד, אך היה מעורב גם בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים בתקופת הנשיא ביל קלינטון.

"אין סכסוך בלתי פתיר, ואין סכסוך שלא יכול להגיע לסיומו", אמר מיטשל עם מינויו, והבטיח כי ישקיע את מירב מאמציו להביא לשלום ויציבות למזרח התיכון. "עומד בפניי סכסוך סוער, מורכב ומסוכן, שנמשך כל כך הרבה זמן שרבים רואים בו מצב שאינו יכול להתשנות", הוסיף מיטשל, אך הבהיר כי הוא, אובמה וקלינטון חושבים אחרת.

"למדתי מהמצב בצפון אירלנד, כי אפילו סכסוכים שהחלו לפני מאות שנים יכולים להיפתר על ידי דיאלוג בין הצדדים ורצון שלהם להביא לסיום של הסכסוך", סיכם מיטשל.