רשת "סקיי" לא תפרסם את התשדיר הקורא לתרום למען עזה

בסוף השבוע סירבה רשת החדשות "בי.בי.סי" לשדר סרטון המעודד תרומות צדקה לפלסטינים בעזה ועוררה סערה גדולה בממלכה הבריטית. היום הודיעה רשת "סקיי" כי התשדיר לא ישודר גם אצלה מאחר ש"האובייקטיביות של דיווחיה היא חלק חיוני מעבודתה העיתונאית"

(56 שניות)

רשת "סקיי" הבריטית הצטרפה היום (שני) לרשת החדשות "בי.בי.סי" בהחלטתה שלא לשדר תשדיר הקורא לגיוס כספים למען תושבי עזה. "חדשות 'סקיי' הודיעו לוועדת החירום לטיפול באסונות שהם לא ישדרו את התשדיר הקורא לתרום למען עזה. רשת סקיי מסרה בהודעתה שהאובייקטיביות של דיווחיה היא חלק חיוני מעבודתה העיתונאית", דיווחו בשידורי הרשת.

אדריאן וולס, מנהל חדשות החוץ ברשת הסביר את ההחלטה ואמר כי "קיבלנו את ההחלטה הנכונה מבחינתנו, אבל אני רוצה לומר למי שכועס או נסער בגלל זה. אין שום ספק במחויבות של חדשות 'סקיי' לדווח מהאזור. הכתבים שלנו נמצאים שם מאז ששערי עזה נפתחו והכתבים שלנו סיפרו לנו סיפורים מזעזעים למדי".

לפני מספר ימים הודיעה רשת "בי.בי.סי" על החלטתה בעניין והסבירה כי "הרשת רוצה לשמור על תמונה מאוזנת ולכן לא נתגייס לטובת צד אחד". החלטה זו עוררה סערה גדולה בבריטניה והמונים הפגינו נגד הרשת בלונדון. בסקוטלנד פרצו אמש מפגינים למשרדי הרשת בגלזגו. הם שהו במקום במשך כשעתיים והפריעו לעבודה הרציפה.