אלדד: ערביי ישראל אויבים, טיבי: המתנחלים הם רעל

חברי הכנסת אריה אלדד מהאיחוד הלאומי ואחמד טיבי מרע"מ-תע"ל ערכו עימות לקראת הבחירות באוניברסיטת בר אילן • טיבי אמר כי "ההתנחלויות והמתנחלים הם מורסה שיש לעקור אותה. לערביי ישראל יש זכויות על הארץ הזאת" • אלדד אמר כי "לי ולטיבי יש הסכמה בעניין אחד: שנינו מבינים שיש לסיים את הכיבוש. עד שלא נחסל את הכיבוש הערבי בארץ ישראל לא יהיה פה שלום"

ח"כ אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל אמר בצהריים (שני) במהלך עימות שנערך בינו לבין ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי באוניברסיטת בר אילן כי "ההתנחלויות והמתנחלים הם מורסה שיש לעקור אותה. לערביי ישראל יש זכויות על הארץ הזאת ולא רק זכויות בארץ". אלדד אמר כי "אני מתנגד להגדרתם של ערביי ישראל כבוגדים. אני חושב שהם אויבים".

טיבי הוסיף כי "אני נושא מסר של חיים ותקווה ולא מסר של מוות ויאוש כמו זה של ח"כ אלדד שיושב כאן. המתנחלים והפשיסטיים הם רעל ואנחנו האנטי-דוט ומלח הארץ. לא היגרנו לכאן כי אם נולדנו בארץ הזאת שהיא המולדת".

בסוף העימות אמר טיבי לאלדד כי "שים לב, לי כל הערבים מוחאים כפיים וגם חלק מהיהודים. לך מוחאים כפיים חלק מהיהודים ואף לא ערבי אחד". אלדד חייך והשיב: "ביום שהערבים ימחאו כפיים לדברי, אפסיד בבחירות".

אלדד אמר בעימות כי "לי ולטיבי יש הסכמה בעניין אחד. שנינו מבינים שיש לסיים את הכיבוש. עד שלא נחסל את הכיבוש הערבי בארץ ישראל לא יהיה פה שלום. חלקים מארץ ישראל נמצאים תחת כיבוש ואנו לא עושים דבר כדי לשנות זאת".

"יש לנו מאז תחילת המאה העשרים היסטוריה משותפת ועקובה מדם בארץ. יש רעל שמתפשט בעולם. יש פשיזם אחד וזה הפשיזם המוסלמי והוא מתפשט בכל העולם. זאת לא בעיה אזורית אלא מאבק בין דתות והתנגשות בין תרבויות. רק אצלנו בארץ חושבים שזו בעיה של קו גבול", הוסיף אלדד.