ברק: מקווה שסיום המבצע יסייע בהאצת תהליך השלום

שר הביטחון אהוד ברק התייחס בפתח ישיבת סיעת העבודה למצב בעזה ואמר כי "אני מקווה שתהיה תקופה ארוכה של שקט בדרום" • על החייל החטוף גלעד שליט אמר ברק כי "אין יום שאנחנו לא עושים וחושבים למענו אבל עדיף לדבר כמה שפחות" • ברק התייחס גם למצבה של המפלגה לקראת הבחירות ואמר כי "אני מרגיש שיש רצון לחזור לעבודה"

שר הבטחון, אהוד ברק, אמר הבוקר (שני) בפתח ישיבת סיעת העבודה כי "אני מסתובב ונפגש ומרגיש שיש רצון לחזור לעבודה".

ברק התייחס למצב בעזה ואמר כי "לפני מספר ימים הסתיים מבצע עורפת יצוקה בהצלחה רבה ויעדיו הושגו. הודות ליכולת המתקדמת של צה"ל ישראל התגלתה בשעתה היפה ביותר. צה"ל השיג הרתעה מול חמאס ומול כל המשקיפים השונים".

לדבריו, "אני מקווה שתהיה תקופה ארוכה של שקט בדרום ואנו מקווים שהפעולות סביב מניעת הברחות הנשק בעזרת מצרים, האיחוד האירופי וארה"ב יביאו לתוצאות. אני מקווה שהצורה בה הסתיים המבצע יסייע לנו בהאצת תהליך השלום".

על החייל החטוף גלעד שליט אמר יו"ר העבודה כי "אין יום שאנחנו לא עושים וחושבים למענו אבל עדיף לדבר כמה שפחות". ברק התייחס גם למצבם של הפלסטינים ואמר כי "ישראל משתלבת בדרכה בפעולה ההומאניטרית ברצועת עזה. מבחינה פוליטית. אנחנו בתקופה ברורה של התייצבות במקומנו הטבעי בהובלת המדינה".

לבני נפגשה עם שגריר ארה"ב בישראל

הבוקר נפגשה שרת החוץ, ציפי לבני, עם שגריר ארה"ב בישראל ג'ים קנינגהם לקראת ביקורו של השליח האמריקאי ג'ון מיטשל בישראל בהמשך השבוע. בפגישה אמרה לבני כי "ביקורו של השליח האמריקני הוא הזדמנות עבורנו לתאם עמדות עם הממשל החדש ולעסוק באתגרים המשותפים לנו".

לדבריה, "מבצע "עופרת יצוקה" יכול וצריך לשמש כנקודת מפנה לא רק מבחינת השקט ששב לתושבי הדרום, אלא גם בכל הקשור לחיזוקם של תהליכים אזוריים שישראל וארה"ב מבקשות לקדם. המבצע שינה אסטרטגית את מעמדם של החמאס והכוחות הקיצוניים והוא יכול לשמש כמנוף של ארה"ב והקהילה הבין לאומית לשינוי המציאות בתקופתו של הממשל החדש".

יו"ר קדימה הוסיפה כי "ישראל הבהירה כי לא תחזור לסטטוס קוו ששרר כאן לפני המבצע, וכחלק מכך יש לנצל את חולשתו של החמאס ולשלב ידיים ביצירת הזדמנויות שמחזקות את הכוחות המתונים באזור".