תאמינו או לא: זה ילד זה?

תינוק קנדי בן 11 חודשים הפליל את אביו שגידל סמים בבית, שני דייגים ממיאנמר שרדו כמעט חודש במיכל קרח שצף בלב האוקיינוס ומקסיקו מתכננת להיכנס לספר השיאים של גינס בעזרת נשיקה המונית. אחרי שלושה שבועות של הפסקה מלחמתית, המדור שמביא לכם את החדשות הכי הזויות, הכי מפתיעות והכי משעשעות של השבוע מרחבי העולם, חוזר ובגדול

חדשות הן בדרך כלל עניין רציני, אולי אפילו רציני מדי, אבל לא במדור הזה. בכל סוף שבוע נלקט עבורכם את הידיעות הכי הזויות, הכי משעשעות והכי מפתיעות מרחבי הגלובוס – ידיעות שיגרמו לכם לתהות האם זה בכלל אמיתי. אז כן, הכל פה אמיתי לגמרי – תאמינו או לא.

קנדה: תינוק התקשר למשטרה והפליל את אביו בגידול סמים

תינוק בן 11 חודשים מאוטווה, בירת קנדה, ששיחק עם מכשיר הטלפון בביתו וחייג במקרה למוקד של המשטרה, הצליח להביא למעצרו של אביו שגידל סמים בתוך הבית. כעת צפוי האב בן ה-29 לעמוד לדין.

במוקד המשטרה בו התקבלה השיחה, סברו כי המצלצל לא יכול לדבר בגלל שהוא נתון בסכנה, איכנו את מכשיר הטלפון ושלחו ניידת אל הבית. "האב היה מאוד מופתע לראות אותנו, והתעקש כי לא התקשר למשטרה", סיפרה השוטרת ג'אנל קנינג שהגיעה למקום. "אז ראינו תינוק שמשחק עם טלפון אלחוטי ולוחץ על הכפתורים באופן אקראי".

למרות שהבינו כי הוזעקו למקום במקרה, החליטו השוטרים לערוך סריקה קצרה בתוך הבית, וגילו במהרה 500 צמחי מריחואנה שגידל האב בשני חדרים שונים. הוא נעצר במקום, הואשם בייצור חומר לא חוקי ויעמוד לדין באפריל. אנחנו כאן במדור אומרים: אם ילדים כאלה – מי צריך אויבים. (Sky News)

אוסטרליה: כמעט חודש בלב האוקיינוס במיכל קרח

נס מול חופי אוסטרליה: שני דייגים ממיאנמר, שסירתם טבעה בלב האוקיינוס, הצליחו לשרוד 25 ימים בתוך מיכל קרח קטן עד שחולצו במקרה על ידי מסוק של משמר החופים. המחלצים סיפרו, כי השניים הצליחו לשרוד אחרי ששתו מי גשמים ואכלו חתיכות דגים שנותרו במיכל בו צפו על המים.

שני הדייגים, בשנות העשרים לחייהם, היו על גבי סירת דיג תאילנדית באורך 12 מטרים יחד עם עוד 18 אנשי צוות. דוברת רשות הבטיחות הימית של אוסטרליה, טרייסי ג'יגינס, אמרה ביום שלישי כי הספינה טבעה ככל הנראה ב-23 בדצמבר. "לדייגים לא היה ציוד בטיחות, ציוד איתות, והם צפו על המים במשך 25 ימים", הוסיפה הדוברת. "עצם העובדה שהם בכלל אותרו במים – מדהימה".

אחרי שחולצו, הועברו שני הדייגים הרעבים והמיובשים לבית חולים, ואנשי הצוות של מסוק החילוץ סיפרו כי כל אחד מהם שתה שני ליטרים של מים תוך שניות מייד עם עלייתם למסוק. השניים עברו תשאול במשטרה ובמחלקת ההגירה האוסטרלית, ועדיין לא ברור מה יקרה איתם בהמשך.

ג'יגינס אמרה, כי הרשויות באוסטרליה לא מתכננות לבצע חיפושים אחר שאר אנשי הצוות של סירת הדיג, כיוון ששני הניצולים סיפרו כי חבריהם נפלו אל תוך המים ללא ציוד הצלה. לדבריה, לא הגיוני שהם הצליחו לשרוד כך במשך חודש. (סוכנויות הידיעות)

אנטרקטיקה: הצעת עבודה מפתה במיוחד

המשבר הכלכלי בעיצומו, חברות ענק קורסות ומפטרות את עובדיהן, אבל יש מקום אחד בעולם בו תוכלו להתפרנס בכבוד, ולא לדאוג שתקבלו טלפון מסניף הבנק שלכם, כיוון שפשוט אין שם בנקים. המקום הזה הוא הקוטב הדרומי, אנטרקטיקה, ובסיס המחקר הבריטי שנמצא שם מחפש עובדים לתקופה רצופה של חצי שנה עד שנתיים.

"הכלכלה בכל העולם מידרדרת, וזה זמן טוב לברוח מהכל", אומרת טרי סוסטר, בת 24 מדרום אפריקה, שהגיעה לבסיס המחקר הבריטי בסוף השנה שעברה, וצפויה לעזוב רק ב-2011. עובדים נוספים מספרים, כי החליטו להגיע לעבוד באנטרקטיקה בגלל בעלי החיים המיוחדים והנופים המדהימים, אך מציינים את הגעגועים למשפחה ולחברים כחיסרון משמעותי.

למי שמתעניין, המשכורת השנתית ההתחלתית עומדת על 20 אלף ליש"ט לשנה – כ-9,000 שקלים בחודש – בתוספת לינה ומזון. בבסיס המחקר יש גם מחשבים, גישה חופשית לאינטרנט, ספריית וידאו ושולחן סנוקר. "אמנם אי אפשר ללכת כאן לקולנוע או לשופינג, אבל תמיד אפשר לטפס על קרחון", אומרת מליסה לאנגרידג', ביולוגית ימית בת 25 מאוסטרליה.

מעוניינים? מצוין! רק רגע לפני שאתם רצים לשלוח את קורות החיים שלכם, המדור מבקש ליידע את הפונים, כי עובדי בסיס המחקר מתבקשים לעקור את השקדים ואת שיני הבינה טרם הגעתם, כדי לחסוך סיבוכים רפואיים. (רויטרס)

מקסיקו: המטרה – שיא גינס בנשיקות

רוצים להיות חלק משיא גינס חדש? עיריית מקסיקו סיטי מזמינה אתכם להגיע אל ה"זוקאלו", הכיכר המרכזית של העיר, כדי ליצור את הנשיקה הקבוצתית הגדולה ביותר בהיסטוריה שאמורה להתקיים שם בחג האהבה ב-14 בפברואר.

אלחנדרו רוחס, מזכיר מחלקת התיירות העירונית, אומר כי "המטרה היא לשבור את שיא גינס בכמות האנשים שמתנשקים בו-זמנית באותו המקום". מחזיקת השיא הנוכחית היא העיר טוזלה שבבוסניה-הרצגובינה, שם הצמידו את שפתיהם 6,980 זוגות ב-1 בספטמבר 2007.

במקסיקו לוקחים כנראה את עניין הנשיקות בצורה רצינית ביותר. על רקע השאיפה של עיר הבירה להיכנס לספר השיאים של גינס, ראש עיריית גואנחואטו הכריז על העיר שלו "בירת הנשיקות של העולם". אבל במקרה שלו מדובר בתרגיל פוליטי מבריק, אחרי שנאלץ להכחיש כי תכנן לחוקק חוק עירוני האוסר על בני זוג להתנשק ברחובות העיר. (איי.פי)

רוסיה: פוטין, צייר, מוסקבה

אחרי שהתפרסם כנשיא, ג'ודוקא וצייד, ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, מציג לעולם כישרון נוסף ומפתיע במיוחד – אמנות. ציור שצייר הנשיא לשעבר נמכר במכירה פומבית במוסקבה תמורת סכום פעוט של 37 מיליון רובל – ארבעה וחצי מיליון שקלים.

בציור, שמחירו הראשוני היה 20 אלף רובל בלבד, רואים שלג יורד מבעד לחלון עם שני וילונות לבנים. בחלקה התחתון של התמונה מופיע הכיתוב "קישוט", ובחלקה העליון חתימת האמן – "ו. פוטין". מארגני המכירה הפומבית סיפרו, כי פוטין צייר את הציור במשך 20 דקות, ולאחר מכן מסר את היצירה לתיקונים אחרונים של צייר אלמוני.

הרוכשת המאושרת, למקרה שתהיתם, היא נטליה קורניקובה, בעלת הגלריה היוקרתית "האמנים שלנו" שנמצאת בפרברי מוסקבה, ונהנית מפופולריות רבה בקרב האוליגרכים ובכירי הממשל. "מכל הציורים שהוצגו במכירה הפומבית הוא היה הטוב ביותר", אמר דובר הגלריה, והבטיח כי הציור יוצג לקהל הרחב. (רויטרס)