אפיפיור ברשת: הוותיקן השיק ערוץ באתר יו-טיוב

הכנסייה הקתולית נפלה ברשת: האפיפיור בנדיקטוס ה-16 השיק עמוד מיוחד באתר שיתוף הוידאו "יו-טיוב", בו יועלו מדי יום חדשות ועדכונים מהוותיקן. בתחנת הרדיו הרשמית של הוותיקן הגדירו את המהלך כמהפכה של ממש ובמסיבת עיתונאים מיוחדת שערך המוסד השמרני הודה גורם בכיר בארגון כי האפיפיור אף גולש ברשת

כנסיית הותיקן מתחברת לאינטרנט: האפיפיור בנדיקטוס ה-16 השיק הלילה (שבת) את העמוד הרשמי של הוותיקן באתר שיתוף הוידאו "יו-טיוב". לאתר יועלו מדי יום חדשות ועדכונים מהוותיקן ונאומיו של האפיפיור.

בהודעה שנמסרה מהוותיקן נאמר כי מטרת השקת הערוץ החדש היא להגיע למספר רב יותר של קהלים ולהשתמש בפלטפורמה החדשה שמשתמשים בה יותר מכמיליארד וחצי מאמינים ברחבי העולם.

בנאום ראשון ששודר בעמוד ברך האפיפיור את הגולשים שהצטרפו ל"משפחה אדירה שאינה יודעת גבולות" ואמר כי הוא מקווה שבאמצעות הערוץ החדש שהושק הם "ירגישו מחוברים לדיאלוג שלנו עם האמת".

השדרנים בתחנת הרדיו הרשמית של הוותיקן לא הסתירו את התרגשותם מהצטרפות הכנסייה לעידן הטכנולוגי והכריזו כי מדובר ב"יום שכותב מחדש את ההיסטוריה של המאמינים".

המהלך האחרון הוא חלק מניסיונו של המוסד הותיק והשמרני להישאר מעודכן ו"מחובר" להתקדמות הרבה שחלה בתחום הטכנולוגיה והמדיה החדשה. גורמים בוותיקן ציינו כי מדובר בצעד מהפכני של ממש, מעין מהפכה.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בוותיקן לרגל השקת הערוץ ברשת, שאלו העיתונאים את השאלה המתבקשת -האם האפיפיור עצמו גולש באינטרנט? ראש הלשכה לתקשורת חברתית בוותיקן, מונסינור קלאודיו מריה צ'לי, השיב בתגובה "כמו שאני מכיר אותו הוא אדם של מחקר, אדם המעודכן בהתפתחויות העולם, ולכן התשובה שלי היא חיובית".