אילת: חשש לחייו של צוללן בחוף אלמוג

חיל הים קיים הערב חיפושים אחר גבר בן 51, שלא שב מצלילה סמוך לחוף אלמוג שבאילת.שני צוללים נוספים שהיו עמו ערכו סריקות בניסיון לאתרו, אך ללא הועיל. מחר בבוקר יחודשו הצלילות בניסיון לאתר את הנעדר<BR>

המשטרה מביעה חשש לחייו של גבר בן 51, שלא שב מצלילה סמוך לחוף אלמוג שבאילת בשעות הצהריים. שותפיו לצלילה הודיעו שבמהלכה הם איבדו עמו את הקשר וערכו סריקות בניסיון לאתרו, אך ללא הועיל.

משטרת אילת מסרה כי מחר (שבת) בבוקר יחודשו הצלילות בניסיון לאתר את הנעדר ובמהלכם ייעשה שימוש במערכות תרמיות מיוחדות ובצוללים מקצועיים.

מפרטים ראשוניים עולה כי סמוך לשעה 14:00 יצאו הצוללים לצלילה טכנית מיוחדת בה נעשה שימוש במערכות נשימה סגורות, המאפשרות שהייה ממושכת מתחת למים. כשהגיעו לעומק של כ-30 מטרים מתחת לפני המים - איבדו השניים קשר עין עם חברם, והם החלו בסריקות אחריו.

לפני כשנתיים מת במהלך צלילה בחוף הדרומי של אילת, ד"ר ולדימיר וולפסון. הוא וחברו צללו לעומק של כ- 50 מטרים, אז החל וולפסון להרגיש ברע. השניים החלו לעלות בחזרה אל פני הים, אולם בשלב מסויים איבד הרופא את הכרתו. חברו, ד"ר אלכסנדר פרילובסקי, הצליח לחלצו, ובסיועה של סירה שעברה במקום הובאו השניים לשטח המצפה התת-ימי.

אל המקום הוזעק צוות של מד"א, שמצא את הצוללן כשהוא חסר הכרה וללא דופק. רופא מזדמן שהיה במצפה התת-ימי ניסה לבצע בו החייאה, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו. גופת הצוללן, בן 67, תועבר למכון לרפואה משפטית באבו-כביר, כדי לנסות ולקבוע את סיבת המוות. הגורמים שטיפלו באירוע העריכו כי סיבת המוות היא אירוע רפואי שחווה האיש תוך כדי הצלילה.

חברו של ההרוג בן 45, שנפגע באורח קל, הועבר לבית החולים יוספטל, שם הוא מאושפז בתא לחץ לאחר שהתברר שלקה במחלת הדקומפרסיה כתוצאה מעליה מהירה מן המעמקים אל פני הים. המשטרה החרימה את ציוד הצלילה בו נעשה שימוש, וכעת נבדקת האפשרות לקיומה של רשלנות במועדון הצלילה ממנו יצאו השניים.
.