תל אביב: נעצרה אישה בחשד שייצרה ומכרה כדורי חגיגת

החשודה הובאה לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה צפויה לבצע מעצרים נוספים במקרה. בביתה של החשודה נמצאו 1,000 כדורי חגיגת ארוזים ומוכנים למכירה

"החגיגה חזרה בגדול" - כך נכתב על עשרות שקיות שהכילו מאות כדורים החשודים כסם מסוג חגיגת שנמצאו כולם הבוקר (שישי) בביתה של תושבת תל אביב, בשנות ה-40 לחייה.

לאחר מעצרה של החשודה המשיכו השוטרים לחיפוש בדירתה שבשכונת התקווה בעיר, שם מצאו החוקרים את המעבדה ששימשה לייצור הסם - ועוד 1,000 כדורים החשודים גם הם כחגיגת שהיו, כאמור, מוכנים להפצה. הכיתוב על השקיות מבטיח סם שיוצר בחו"ל - ואולם כאמור, מקורו בשכונת התקווה.

האישה הובאה הבוקר להארכת מעצרה בבית משפט השלום בתל אביב. החוקרים ממשיכים בבדיקת המקרה ומהמשטרה נמסר כי צפויים מעצרים נוספים.

בשנת 2004 ערך משרד הבריאות בדיקות של הסם, הוא התווסף לפקודת הסמים המסוכנים, ומאז נאסרה מכירתו. כשהוא נצרך בכמויות קטנות נחשב החגיגית למעורר וליוצר תחושת אופוריה, אך נטילה של כמה גרמים מעבר למינון החגיגת המותר - עלולה לגרום למוות.

המשטרה ממשיכה להיאבק בנגע הסמים כל העת. ביום רביעי האחרון נעצר נער בן 16 מחיפה, בחשד שהתחזה למתרים לאגודה למען ילדים בעלי מוגבליות שכליות, ואת הכספים שקיבל שלשל לכיסו ורכש עמם סמים.

המשטרה עצרה את הנער כשעליו כ-15 גרם של חומר החשוד כחשיש. מהחקירה עולה כי את הכסף שאסף באמצעות התחזותו למתרים של האגודה למען ילדים בעלי מוגבלויות שכליות, הוא העביר לסוחר סמים ובתמורה הוא קיבל את החשיש. כעת הוא חשוד בסחר בסמים ובשימוש בסמים.

הנער נעצר ונחקר, והודה בהחזקת הסם. כעת בודקים במשטרה האם נערים נוספים מבית הספר בו לומד החשוד היו מעורבים גם הם בתרמית.