ירושלים: עשרות הפגינו למען שחרור שליט מול בית רה"מ

אחד המפגינים לחדשות nana10: אנחנו נמצאים בצומת דרכים חשוב לשחרור שליט - נוכחות משתתפים בהפגנות קריטית • אתמול צעדו מפגינים ממוזיאון תל אביב לבית אקירוב שם מתגורר שר הביטחון • פעילויות נוספות של מטה המאבק לשחרור שליט צפויות במהלך השבוע

(43 שניות)

כשברקע הדיווחים על לחץ ישראלי לקידום עסקה בעניינו של גלעד שליט, הבוקר (שישי) הפגינו כמה עשרות בני אדם מול בית ראש הממשלה בירושלים וקראו לפעול לשחרורו של החייל החטוף.

אחד המפגינים סיפר לחדשות nana10: "דווקא בימים אלו הנוכחות של אזרחי ישראל בהפגנות חשובה. אלו ימים קריטיים בהם אנו נמצאים בצומת דרכים בכל הנוגע לעניין שליט. מטה המאבק לשחרור החייל החטוף יארגן גם בימים הקרובים פעילויות נוספות - בהן הפגנות, משמרת מחאה בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ במטרה להזכיר לציבור כי גלעד עדיין חי".

אתמול צעדו חברי מטה המאבק ממוזיאון תל אביב למגדלי אקירוב, שם מתגורר שר הביטחון אהוד ברק.

בכירים בירושלים: חמאס לא יוותר על שחרור אסירים

גורמים מדיניים בירושלים כי "ישראל מתכוונת לדרוש סימן חיים מגלעד שליט או אפילו ביקור של הצלב האדום אצלו, תמורת התקדמות במשא ומתן על פתיחת המעברים לרצועת עזה".

בסביבת ראש הממשלה טוענים, כי חמאס של היום הוא לא אותו ארגון של לפני המבצע בעזה - ולכן ניתן להתקדם בשיחות בנושא. עם זאת, בישראל מעריכים, כי גם לאחר המכה הקשה שספג הארגון הוא לא יוותר על נושא שחרור האסירים, זאת מאחר וחמאס חייב להציג לאנשיו הישג.

ברוח זו, בארגון ממשיכים לטעון, כי אין קשר בין המעברים לגלעד שליט. אנחנו מוכנים להתקדם רק בתנאים שלנו - לא של ישראל.