מקור מצרי בכיר: ראשי חמאס ממשיכים להסתתר

כמעט שבוע לאחר שהפסקת האש נכנסה לתוקפה מחמוד א-זהאר ואיסמעיל הנייה עדיין במחתרת, כך מדווח העיתון "אל חיאת"' • המקור המצרי הבכיר הוסיף ואמר כי ישראל השיגה את מטרותיה במבצע: חמאס הוכה מכה קשה, התשתיות של הארגון ניזוקו וירי הטילים הופסק • אותו מקור התייחס גם לביקורו של עמוס גלעד בקהיר ואמר כי גלעד הבהיר למצרים שישראל אינה מעוניינת כעת ברגיעה עם חמאס

"ראשי חמאס איסמעיל הנייה ומחמוד א-זהאר ממשיכים להסתתר משום שישראל עדיין רואה בהם מטרה" - כך אומר הבוקר (שישי) מקור מצרי בכיר לעיתון "אל חיאת'" היוצא לאור בלונדון.

בכיר ברשות: ישראל עשתה טעתה כשלא הפילה שלטון חמאס »
גלנט לחיילים שלחמו בעזה: האויב הוכה באורח קשה »
מפקד אוגדת עזה: מעריכים כי הפסקת האש בעזה תישמר »

כזכור, בכירי חמאס ירדו למחתרת עם תחילת הלחימה ברצועה. ראש ממשלת חמאס בעזה אף שידר את נאום הניצחון שלו מהמחבוא.

המקור המצרי המשיך ואמר לעיתון, כי ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד הבהיר אתמול לקהיר, כי ירושלים אינה מעוניינת לחתום כעת על הסכם רגיעה, ומה שעומד בראש סדר העדיפות הישראלי כיום הוא קבלת ביטחונות שיופסקו הברחות הנשק, ירי הטילים וההסתננויות מסיני לרצועה.

אותו בכיר אף החמיא לישראל ואמר כי צה"ל השיג את מטרות המבצע: תשתיות חמאס הוכו מכה קשה, הארגון הוחלש, מנהרות ההברחה נפגעו וירי הטילים נפסק.

ובתוך כך, לאחר שחזר גלעד מביקורו בקהיר, ראש הממשלה אהוד אולמרט ושר הבטחון אהוד ברק דנו אמש על פרטי ההסדר הבטחוני בין ישראל למצרים.

ראש הממשלה אמר בסוף השבוע בראיון לעיתון מעריב כי בפעם הראשונה נחתם עם המצרים הסכם כתוב ומפורט ובו סידורי ביטחון חדשים של בגבול מצרים.