לבני: אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו ר"מ שכבר נכשל

השרה ציפי לבני תוקפת הערב את יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ואומרת "ביבי היה ראש ממשלה גרוע, ואנחנו הולכים להתמודד מולו ואנחנו הולכים לנצח אותו" • היא מתחה ביקורת על סירובו להשתתף בעימות פומבי • לבני גם פנתה לאזרחים והביעה תקווה כי "ההתרגשות שהייתה בארה"ב לקראת אובמה - תהיה גם כאן"

(2:02 דקות)

יו"ר קדימה, ציפי לבני, אמרה הערב (חמישי) כי "בבחירות הקרובות מדברים על שלושה מתמודדים – שניים מהם היו ראשי ממשלה. גם ביבי היה ראש ממשלה גרוע, ואנחנו הולכים להתמודד מולו ואנחנו הולכים לנצח אותו". היא הוסיפה כי "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו, אזרחי המדינה הזו – ראש ממשלה כושל, שכבר נכשל בעבר".

לבני המשיכה לתקוף את סירובו של נתניהו להשתתף בעימות פומבי בין המתמודדים לראשות הממשלה ואמרה כי "אני מצפה מביבי, שמדבר על עצמו במונחים של חזק, שיבוא לעימות. אם מישהו חושב שהוא חזק – והוא מפחד להתמודד על הדברים והוא חזק רק בהצהרות, המשמעות היא שהוא לא חזק מספיק. אנחנו ננצח את הבחירות האלו כי אני חזקה יותר ואנחנו חזקים יותר".

"מי שמפחד לבוא לעימות לא חזק מספיק להוביל את המדינה הזו בדברים שאנחנו צריכים להתמודד איתם – לא רק ב-10 לפברואר אלא הרבה שנים אחרי כן", דברי לבני בנושא.

היא המשיכה ואמרה כי "המערכה הזו היא גם מערכה בינינו לבין ביבי אבל היא גם מערכה של נבחרות. הפתק ששמים בקלפי הוא של קדימה. יש כאן חברים עם מניות יסוד בקדימה. זה לא בנאדם אחד – זה כולנו יחד וזו הנבחרת מטעמנו".

לבני: רוצה שהאזרחים ירגישו כמו האמריקנים כלפי אובמה

יו"ר קימה התייחסה גם לממשל הנכנס בארה"ב ואמרה כי איחרה בשלל ששוחחה עם מזכירת המדינה החדשה, הילרי קלינטון. "סיימתי עכשיו שיחה ראשונה עם מזכירת המדינה האמריקאית החדשה. קיימנו שיחת תוכן עמוקה על נושאים שקשורים לביטחון ישראל ומאחר ויש לנו היכרות כבר קודם, התחלנו מהאמצע ולא היינו צריכות ליצור את הבסיס הראשוני המשותף".

"השבוע הסתכלנו כולנו על השבעת הנשיא החדש של ארה"ב, ברק אובמה. ארה"ב נמצאת במצב לא פשוט – משבר כלכלי, חיילים שנמצאים מעבר לים ועדיין לא חזרו והתקווה שיש שם, האנשים שיצאו בקור המקפיא הזה עומדים ברחובות ומחכים בלי טיפת ציניות לראות הנהגה חדשה שהולכת לעשות מבחינתם שינוי. בהם כולם מלאי תקווה ואני רוצה שב-10 לפברואר זו התחושה שניתן אנחנו לאזרחי המדינה הזו, כי מגיע להם והם יכולים לעשות את זה", דברי לבני בסיעת קדימה.