מיכאל מור מואשם באיום וסחיטה של שופטים וקציני משטרה

מור היה היעד של "העבריינים במדים" מנהריה - אותם שוטרים שהואשמו בהנחת מטענים תחת רכבו ורכבו של קרוב משפחתו. הוא מואשם, כי בתגובה למעשים איים על השוטרים שהיו מעורבים בפרשה ואף ניסה לסחוט שופטים

(50 שניות)

כתב אישום הוגש הבוקר (רביעי) נגד העבריין מיכאל מור שנאשם, כי איים על השוטרים שהיו מעורבים בפרשת "העבריינים במדים". עוד הוא נאשם כי ניסה לסחוט שוטרים ואיים אף על שופטים.

על פי כתב האישום המשטרה ערכה למור האזנת סתר בזמן שהייתו בכלא, בה הוא נשמע מאיים על שופטים ושוטרים כי ינסה לפגוע בבני משפחותיהם כשישתחרר ממאסרו. מיכאל מור אמור להשתחרר בסוף החודש. עורכי דינו של מור טענו בדיון שמרשם הוא הקורבן בכל הפרשה ושרודפים אותו לשווא.

מור הינו עבריין מוכר העומד בראש ארגון פשיעה הפעיל בעיקר באיזור נהריה. כיום הוא מרצה עונש מאסר בפרשה נפרדת - לאחר שהורשע בביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת נשק ותחמושת והחזקת נכס החשוד כגנוב.

פרשת "העבריינים במדים" נחשפה בחודש נובמבר 2007, אז הוגש כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד חמישה שוטרים החשודים בהטמנת שני מטעני חבלה במכוניתו של מיכאל מור - המוגדר על ידי המשטרה ראש משפחת פשע בנהריה, ובפתח ביתו של קרוב משפחה שלו.

מכתב האישום שהוגש נגד השוטרים עולה, כי הרקע למעשים הוא רימון רסס שהשליכו גורמים עבריינים על ביתו של אחד השוטרים, ובעקבותיו הם החליטו להשתמש במטעני צינור כנקמה. בהמשך מתואר בפירוט כיצד רכשו חמישה שוטרים ואזרח את החומרים הרלבנטיים והרכיבו את המטענים.

עוד עולה מכתב האישום כי בליל הנחת המטענים, הסוו השוטרים את ספרות הרכבים בהם השתמשו, והתחלקו לשני צוותים. שניים מהם הגיעו לביתו של מור והניחו את המטען מתחת לרכבו. שלושה נאשמים נוספים נסעו אל ביתו של קרוב משפחה של מור, והניחו את המטען על אדן החלון. המטען התפוצץ וגרם נזק לבית. המטען הראשון, שהונח מתחת לרכב, לא התפוצץ בשל תקלה טכנית.

עד המדינה בפרשה שיחזר בפירוט כיצד הוא וארבעת חבריו השוטרים הטמינו את שני מטעני החבלה בחודש אוקטובר 2006. לעד הובטחה, בתמורה לעדותו, עסקת טיעון מפתה הכוללת היחלצות ממאסר בפועל, ושישה חודשי עבודות שירות.