נסראללה: מברך על העמידה האיתנה והאצילות שהראו הפלסטינים

בשיחה טלפונית עם חאלד משעל בירך אותו מזכ"ל חיזבאללה על "הניצחון שהשיגה תנועת חמאס בהתמודדות מול התוקפנות הישראלית בעזה". נסראללה הדגיש את "ההקרבה הגדולה שעשה העם הפלסטיני", ואמר כי מדובר ב"תבוסה השנייה של הישות הציונית תוך שנתיים וחצי"

יממה אחרי שזכה לברכות מנשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, זכה היום (שלישי) ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לשיחת טלפון נוספת וקיבל ברכות על "הניצחון בעזה". הדובר הפעם היה מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה.

ברשת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דווח כי "נסראללה בירך את תנועת חמאס על הניצחון שהשיגה בהתמודדות מול התוקפנות הישראלית בעזה". על פי הדיווח, נסראללה הדגיש את "ההקרבה הגדולה שעשה העם הפלסטיני ואת העמידה האיתנה והאצילות שהראה".

מזכ"ל חיזבאללה השווה בין המערכה בעזה למלחמת לבנון השנייה, ואמר כי מדובר ב"תבוסה השנייה של הישות הציונית תוך שנתיים וחצי". באל-מנאר נמסר, כי משעל הודה לנסראללה על עמדת חיזבאללה ועל תמיכת הארגון בפלסטינים.

"המשטר הציוני לא הצליח להשיג אף אחת ממטרות המבצע"

אתמול בירך נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, את ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, על "הניצחון של העזתים על השלטון הציוני". בשיחת טלפון שהתקיימה בין השניים, אמר לו הנשיא האיראני כי "ההתנגדות תשלים את הניצחון, ישראל תיסוג מעזה והמעברים ברצועה יפתחו".

אחמדינג'אד הוסיף ואמר כי כדי להשים את המלאכה יש לנתק את הקשרים עם ישראל ולהביא את הפושעים הישראליים ותומכיהם "למשפט". אחמידנג'אד הבטיח למשעל כי העם האיראני יעמוד לצד הפלסטינים.

חאלד משעל אמר לנשיא הרפובליקה האיסלאמית כי "המשטר הציוני לא הצליח להשיג אף אחת ממטרות המבצע". הוא הוסיף כי ההתנגדות תימשך עד לנסיגה מלאה מעזה והסרת המצור מעל הרצועה. הוא הביע בנוסף את הערכתו למנהיג הרוחני של איראן, האייתולה חמינאי, ולציבור האיראני על התמיכה במהלך המלחמה.