עזה: חמושים ניסו לשגר פצמ"רים, צה"ל תקף משגר

חיל האוויר תקף משגר פצצות מרגמה ממנו ניסו הפלסטינים לשגר פצצות לעבר ישראל. הפצצות נפלו בשטח הפלסטיני, אך צה"ל תקף את המשגר והשמיד אותו. שר הביטחון לראשי המועצות בדרום: "בשלושת השבועות האחרונים ראינו את ישראל היפה והטובה. ישראל היפה הזאת, שכל כך התגעגענו אליה, היא דבר שבכוחנו להעבירו מימי החירום גם אל ימי השגרה"

למרות הפסקת האש, חיל האוויר תקף הערב (שלישי) ברצועת עזה. מצה"ל נמסר, כי חיל האוויר תקף משגר של פצצות מרגמה במרכז הרצועה, ממנו נורו קודם לכן מספר פצצות לעבר ישראל, וזיהה פגיעה במטרה. החמושים ניסו לירות שמונה פצצות, אולם כולם התפוצצו בשטח הרצועה.

במהלך היום ביקרו ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי, אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט ומפקד אוגדת עזה תא"ל אייל אייזנברג במפקדת פיקוד הדרום, ושוחחו עם מפקדי החטיבות שלחמו ברצועת עזה.

לאחר מכן הגיע שר הביטחון לבאר שבע, שם נועד עם ראשי הרשויות הנמצאות בטווח 40 ק"מ מהרצועה, בהן הוגדר "מצב מיוחד" בעקבות המבצע. "בשלושת השבועות האחרונים נורו 800 רקטות ופצצות מרגמה אל עבר היישובים והמועצות שלכם. יש לנו שלושה הרוגים ולא מעט פצועים והרבה מאוד נפגעים ונזק לרכוש", אמר ברק לראשי המועצות.

"עיקר העול נפל גם עכשיו, כמו לכל אורך שמונה השנים האחרונות, על הישובים הצמודים לרצועה. תודה לכולכם וכל הכבוד על המנהיגות שהפגנת בעיריות, ברשויות ובישובים. אין דבר שמחזק את האזרחים כמו מנהיגות יציבה, אמיצה, בוטחת בעצמה ויודעת מה לעשות כפי שאתם בניתם וקוננתם בכל אחד מהישובים. אני מקווה שעכשיו אנחנו נביא רגיעה ושקט לתקופה ארוכה".

שר הביטחון המשיך ואמר כי "בשלושת השבועות האחרונים ראינו את ישראל היפה והטובה. צה"ל במיטבו ביעילות, בהישגים יוצאי דופן, בשילוב של תכנון, של הכנה, של ביצוע מדויק ותכלית, מיקוד במשימה וחתירה למגע, מפקדים מקדימה, כמו שאנחנו הכרנו אותו כל השנים. העורף האזרחי תחת מנהיגותכם עומד ביציבות בלי למצמץ, נותן את הגיבוי לצה"ל, את אורך הנשימה לדרג המדיני לקבל החלטות ולפעול. הציבור בארץ כולו תומך בהתרגשות גדולה עם המעשה של החזרת השקט לדרום, עם העמידה האיתנה של התושבים ועם הלחימה של צה"ל.

"ישראל היפה הזאת, שכל-כך התגעגענו אליה, היא דבר שבכוחנו להעבירו מימי החירום, כמו בשלושת השבועות האחרונים, גם אל ימי השגרה שבין המבצעים והמלחמות. הדבר הזה הוא בידנו ואין גבול להישגים שישראל תוכל להגיע אליהם אם את הרוח הנפלאה הזאת, נדע להביא אל ההוויה שלנו ביומיום. אני מאחל לכולנו שבמבחן הזה, שהוא אולי יותר קשה מאשר מלחמה, אנחנו נעמוד".