הרב מרדכי אליהו: מברך את כצ'לה וסומך עליו

חיזוק משמעותי לאיחוד הלאומי לקראת הבחירות: אחד מחשובי הרבנים של הציונות הדתית פרסם מכתב תמיכה פומבי ביו"ר המפלגה, יעקב כץ. "שיעלה מעלה מעלה ויצליח בכל דרכיו", כתב הרב אליהו. "אני סומך על כצ'לה שיידע לקדש שם שמים ברבים כמו שעשה עד היום וייצג את הציבור הדתי בכנסת בדרך הנכונה"

על רקע הסקרים הלא מחמיאים למפלגות הימין, פרסם היום (שלישי) הרב מרדכי אליהו, מחשובי הרבנים של הציונות הדתית, מכתב תמיכה פומבי ביו"ר האיחוד הלאומי, הרב יעקב כץ (כצ'לה). עם זאת, הרב לא קרא מפורשות להצביע למפלגה.

"ברצוני לברך את הרב יעקב כץ (כצ'לה) שיעלה מעלה מעלה ויצליח בכל דרכיו, במיוחד בכל מה שעושה להפצת התורה, לקירוב עם ישראל וישוב ארץ ישראל", כתב הרב אליהו.

"מאז שנפצע קשה במלחמת היום הכיפורים ועד היום, הוא נשמע לתלמידי חכמים, הולך ומצליח בדרכיו. גם בהקמת עשרות ישובים וגם בהקמת וחיזוק עשרות ישובים וגרעינים תורניים. גם בהקמת רדיו וכלי תקשורת שמשמיעים ברמה את דברי ה' למאות אלפי אנשים מכלל הציבור בישראל.

"חשוב מאוד לגדל ולחזק את כוחה של התורה. חשוב מאוד ליישב את ארץ ישראל, חשוב מאוד להפיץ תורה בגאון בעם ישראל. אני סומך על כצ'לה שיידע לקדש שם שמים ברבים כמו שעשה יד היום וייצג את הציבור הדתי בכנסת בדרך הנכונה. תחזקנה ידיו".

סקר חדשות 10: האיחוד הלאומי מקבל 4 מנדטים

בסקר האחרון שפורסם בחדשות 10, יממה אחרי ההכרזה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על הפסקת האש ברצועת עזה, זכתה מפלגתו של יעקב כץ לארבעה מנדטים. היריבה העיקרית של המפלגה במגזר הדתי-לאומי, הבית היהודי, קיבלה בסקר שני מנדטים בלבד.

בבחירות האחרונות התמודד האיחוד הלאוי ברשימה משותפת עם המפד"ל, ולקראת הבחירות הקרובות קמה רשימה משותפת של מולדת, התקומה ומפד"ל, שזכה לשם "הבית היהודי". בעקבות חילוקי דעות בין החברים, פרשן אנשי האיחוד הלאומי מהרשימה והחליטו להתמודד באופן עצמאי, יחד עם מפלגת תקווה בראשות ח"כ אריה אלדד.

בראש הרשימה הוצב יעקב כץ, מראשי גוש אמונים וממייסדי ההתנחלות בית אל. כץ נחשב לאחד מאנשי התקשורת הבולטים של המגזר הדתי-לאומי, ובין היתר היה ממקימי ערוץ 7 והעיתון "בשבע".