ירושלים: תינוק פונה במצב קשה לבי"ח לאחר שאיבד הכרתו

צוותי מגן דוד אדום פינו לבית החולים "שערי צדק" תינוק בן 3 חודשים במצב קשה, לאחר שנמצא ללא הכרה במיטתו. נסיבות האירוע עדיין נבדקות. בתחילת השבוע נחנק תינוק מהיישוב אלעד משקית ניילון ופונה במצב קשה מאוד לבית החולים

תינוק בן שלושה חודשים נמצא הבוקר (שלישי) ללא הכרה בביתו שבשכונת הר נוף בירושלים. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום ביצע בתינוק פעולות החייאה ופינה אותו במצב קשה לבית החולים שערי צדק בבירה. נסיבות המקרה עדיין לא ידועות.

בתחילת השבוע תינוק בן חמישה חודשים פונה במצב קשה מאוד מביתו שבאלעד לאחר שנחנק משקית ניילון. מחקירה ראשונית עלה כי האם יצאה מהחדר שבו שהה התנינוק וכששבה אליו מצאה את שקית הניילון בפיו. הוא פונה לטיפול רפואי בבית החולים לילדים "שניידר" שבפתח תקווה.

לפני כחודשיים תינוקת בת חמישה חודשים נמצאה ללא רוח חיים בגן ילדים בחולון. צוות של מגן דוד אדום קבע את מותה - ככל הנראה מדובר במקרה של מוות בעריסה. התינוקת נמצאה על ידי הגננת שסיפרה לצוות מדן דוד אדום, כי הניחה את הילדה לישון במיטתה. כשניגשה מאוחר יותר אל מיטת התינוקת, הבחינה כי היא מחוסרת הכרה והזעיקה מיד את כוחות ההצלה.

תסמונת מוות בעריסה הינה הסיבה השכיחה ביותר לתמותת תינוקות מגיל חודש ועד גיל שנה והיא הגורמת ל-35% עד 55% מהתמותה בגיל זה. מספר מקרי מוות בעריסה ירד באופן חד מאז הוכנסה ההנחיה להשכבה על הגב כהוראה חד משמעית.

בישראל השכיחות לתמותת תינוקות היא על כל 10,000 תינוקות כ-4 מקרי מוות בעריסה ובתקופת החורף ישנה עליה במספר מקרי מוות בעריסה.