הבוקר: הילדים בדרום שבים לבתי הספר

הלימודים יתקיימו כסדרם כמעט בכל אזור הדרום - למעט באשקלון ובאשדוד, שם רק תלמידי הכיתות הגבוהות ילמדו. המוסדות להשכלה גבוהה יאריכו את הסמסטר בכשבועיים כדי לפצות על ימי לימודים שהתבטלו בעקבות המצב

לאחר שאמש לא נורתה ולו רקטה אחת לעבר ישראל, הבוקר (שלישי) חייהם של הילדים ביישובי הדרום שבים לשיגרה. 320 אלף תלמידים יחזרו היום ללימודים.

רק באשקלון ובאשדוד החליטו הרשויות על חידוש הלימודים בהדרגה. באשקלון יתקיימו שיעורים רק בכיתות י' עד יב', ובאשדוד בכיתות ד' עד יב'.

במוסדות להשכלה גבוהה יתקיימו הלימודים כסדרם. אמש החליטו המוסדות האקדמים בדרום להאריך את סמסטר א' בכשבועיים, בשל אובדן ימי הלימודים במהלך המלחמה. ממשרד החינוך נמסר כי עד לסוף השבוע יחודשו הלימודים במלואם בכל יישובי הדרום, בכפוף להנחיות פיקוד העורף.

שלושה ימים לאחר שהסתיים המבצע החיים בדרום מתחילים לחזור למסלולם. אתמול הגיעו משרד האוצר, רשות המיסים וההסתדרות להסכם על מנגנון לפיצוי של בעלי העסקים והעובדים מאזור הדרום, שנפגעו בעקבות הלחימה ברצועת עזה. על פי ההסכם, הפיצוי ייחשב לשכר עבודה בסיסי ויעניק לעובדים זכויות סוציאליות מלאות.

בימים הקרובים יחתמו הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים על הסכם קיבוצי, שיעגן את ההסכמות שהושגו הערב, ובתחילת פברואר יגיש משרד האוצר לאישור ועדת הכספים של הכנסת תקנות בנושא. לאחר אישורן, יכנס מנגנון הפיצוי לתוקף ויפורסמו הנחיות ברורות לציבור הרחב.