פיגוע ירי ביהודה ושומרון: ישראלי נפצע קשה מאוד

אש נפתחה לעבר זוג ישראלים שנסעו סמוך להתנחלות כוכב השחר שבגזרת בנימין • ככל הנראה, הירי בוצע מרכב חולף • הגבר נפצע באורח קשה מאוד, והאישה הצליחה להזעיק עזרה • למקום הגיעו כוחות ביטחון גדולים שסורקים את האזור • הגבר פונה במסוק ל"הדסה"

פיגוע ירי ביהודה ושומרון: ישראלי נפצע קשה מאוד מירי שבוצע אמש (שני) לעבר הרכב בו נסע עם בת זוגו סמוך להתנחלות כוכב השחר שבגזרת בנימין, ממזרח מרמאללה.

אחרי שהאישה הבינה כי הנהג נפגע באורח קשה, החליפה אותו בנהיגה והצליחה להגיע אל ההתנחלות ולהזעיק עזרה. צוותי ההצלה הראשונים שהגיעו למקום מצאו את הגבר כשהוא במצב קשה מאוד אחרי שנפצע בראשו.

מסוק של יחידת החילוץ הצה"לית 669 שהוזעק לזירת האירוע, פינה את הפצוע לבית החולים "הדסה עין-כרם" שבירושלים. למקום הוזעקו גם כוחות ביטחון גדולים שסורקים את האזור. האישה סיפרה, כי לא שמה לב מהיכן נפתח הירי, אולם מחקירה ראשונית עולה כי הירי לעבר הרכב בוצע מרכב חולף.

במהלך המבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה, ניסו הפלסטינים לבצע מספר פיגועים ברחבי יהודה ושומרון במחאה על מדיניות ישראל. ביום שלישי בשבוע שעבר ניסה צעיר פלסטיני לחטוף נשק משוטר מג"ב סמוך למחסום תרקומיא שבאזור הר חברון. הוא נורה ונפצע קל.

לפני כשבוע וחצי ניסה צעיר פלסטיני להצית את תחנת הדלק שבכניסה ליישוב מישור אדומים הסמוך למעלה אדומים, אולם הוא נורה ונהרג ידי כוחות הביטחון. השוטרים שהוזעקו למקום קראו לו לעצור, אך זה החל לרוץ לעברם כשבידו חומר דליק. בין הצדדים התפתח מאבק, בסופו ירו השוטרים בפלסטיני והרגו אותו.