הערב: נפילות סמוך לאשקלון וקרית גת ובמערב הנגב

חמש רקטות שנורו מרצועת עזה התפוצצו בשטחים פתוחים בדרום. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ראשי המועצות במערב הנגב קוראים לשרי הקבינט: "אנו מבקשים לכלכל את הצעדים הצבאיים והמדיניים כך, שלא יחזור בעתיד הנראה לעין איום הטרור מרצועת עזה"

המבצע ברצועת עזה מתקרב ככל הנראה לסיום, אולם החמושים הפלסטינים ממשיכים בירי הרקטות לעבר ישובי הדרום. חמש רקטות, שנורו הערב (שבת) מרצועת עזה התפוצצו בשטח ישראל.

שתי רקטות גראד התפוצצו בשטחים פתוחים ליד קרית גת ואשקלון, ושלוש רקטות קסאם התפוצצו בשטחים פתוחים במערב הנגב – שתיים במועצה האזורית שדות נגב ואחת במועצה האזורית אשכול. בכל הנפילות לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

הערב יתכנס הקבינט כדי לדון בהפסקת אש בדרום, וראשי המועצות במערב הנגב, שנמצאות בטווח ירי רקטות הקסאם, פנו אל שרי הקבינט. "אנו מבקשים לכלכל את הצעדים הצבאיים והמדיניים כך, שלא יחזור בעתיד הנראה לעין איום הטרור מרצועת עזה כלפי אזרחי מדינת ישראל", כתבו ראשי הרשויות. "אנו מברכים את חיילי צה"ל, את המפקדים ואת ראשי המדינה על הנחישות שבה מתנהל מבצע עופרת יצוקה".

הלחימה נמשכת: 40 מחבלים נהרגו בפעולה בעיר עזה

במהלך השעות האחרונות התקיימה בשטח בנוי בעיר עזה פעולה משותפת של גבעתי ושריון, בה נהרגו על פי דיווחי צה"ל כ-40 מחבלים. הכוחות מדווחים על לחימה בתוך בניינים בני 15-10 קומות, כשהחמושים משגרים לעברם טילים נגד טנקים.

קודם לכן דווח על ארבעה לוחמים של חטיבת הצנחנים - שני קצינים ושני חיילים - שנפצעו קשה מפגיעה של פצצת מרגמה בפעילות מבצעית בצפון הרצועה. הפצועים פונו באמצעות מסוק לבית החולים "שיבא" בתל השומר, וההערכה היא כי החיילים נפגעו מירי כוחותינו.

"אנחנו מבחינתנו בעיצומה של המתקפה", אמר היום קצינים בצה"ל לחדשות 10. "מבחינה צבאית טהורה יש עוד הרבה עבודה לעשות, אך ההחלטה היא של הקברניטים".