משפחת שליט: זו ההזדמנות האחרונה לשחרור גלעד

מספר שעות לפני ישיבת הקבינט, בה צפויה להתקבל ההחלטה על סיום המבצע בעזה, משפחתו של החייל החטוף פרסמה הודעה מטעמה. "המשפחה עומדת על כך כי החזרתו של גלעד תהיה כלולה בכל הסדר שיוסכם עליו", נאמר בהודעה. "אם חלילה יכשלו מדינת ישראל ומנהיגיה במשימת החזרתו של גלעד הביתה, עלולה החברה הישראלית לשלם מחיר כבד"

(21 שניות)

על רקע הדיון הצפוי בקבינט, בו יוחלט ככל הנראה להפסיק את המבצע הצבאי ברצועת עזה, פרסמה היום (שבת) משפחתו של החייל החטוף גלעד שליט הודעה, בה קראה לצמרת המדינית לכלול את השבתו של בנם בכל הסדר שיושג. הערב, לפני הדיון בקבינט, צפוי האב נועם שליט לקיים מסיבת עיתונאים.

"משפחת שליט עקבה בדאגה אחר מהלכי המלחמה ומברכת על הסיום הקרב. המשפחה מפגינה אמונה שלמה שסיומה יביא גם לסיום שביו של גלעד, כחלק מהשבת חוסנה הערכי והצבאי של מדינתנו", נאמר בהודעה.

"בעת זו של מגעים לביסוס הסכם, המשפחה עומדת על כך כי החזרתו של גלעד תהיה כלולה בשפה מחייבת וברורה בכל הסדר שיוסכם עליו. בנסיבות הקיימות, המשפחה רואה בדרישה חד-משמעית זו זכות בסיסית כהוריו של ילדם ומילוי חובתם, כהורים לחייל באשר הם.

"הסכם רחב וכולל לאחר תקופת לחימה יוצר מציאות חדשה והזדמנות גורלית להשבתו של גלעד. מציאות זו צריכה לשרת את מנהלי המשא ומתן, לדרוש ולקבל את החזרתו של גלעד. כמעט אלף ימים ולילות שבהם עברה ישראל פרקים של עימות חלקי ואחר כך רגיעה, מבלי שהשכילה להשיב את גלעד. סיום פרק של לחימה, מהווה אם כך את ההזדמנות האחרונה".

בהמשך ההודעה נאמר כי "המשפחה קיבלה בקורת רוח ותקווה את עמדתם של שרי הקבינט עמם נפגשה, כי יעמדו על כך שגלעד יהיה חלק מכל הסכם. המחויבות הברורה שביטאו ראש הממשלה ושר הביטחון אינם מותירים מקום לספק כי בכוונתם לכלול את השבת גלעד בכל הסדר לסיום הלחימה.

"המשפחה נפעמת וגאה ומוקירה את התבטאויות הלוחמים בעזה, ההורים ותושבי הדרום, אשר נושאים בעול הלחימה, על אמירתם הנחושה במשך כל תקופת הלחימה, כי חזרתו של גלעד הביתה חייבת להיות כלולה בכל הסדר לסיום הלחימה".

לסיכום נכתב בהודעה: "אם חלילה יכשלו מדינת ישראל ומנהיגיה במשימת החזרתו של גלעד הביתה, עלולה החברה הישראלית לשלם מחיר כבד הרבה יותר מכל מחיר שתדרוש החזרתו. היא תפגע בבסיס ערכיה וברוח הלחימה של צה"ל בעתיד. כישלון כזה יחרוץ את גורלו של גלעד להישאר קבור בעזה, בשביו, בעודו חי".