איש דת איראני בכיר קורא להתנקש בחייה של ציפי לבני

האייטוללה אחמד ג'אנטי, ממנהיגי הדת המובילים באיראן קרא להרוג את שרת החוץ של ישראל במהלך דרשה דתית. "בכל פעם שאני רואה את תמונתה של לבני, אני מקווה שמישהו כבר ישלח בה כדור" - דברי המנהיג הדתי

איש דת איראני בכיר קרא להתנקש בשרת החוץ ציפי לבני. בנאום שנשא בפני מאמינים בתום תפילות יום השישי, אמר האייטולה אחמד ג'נאטי "בכל פעם שאני רואה תמונה של האישה הזו אני ממש רוצה שמישהו יתן לה כדור".

ג'אנטי הוא ראש מועצת השומרים האיראנית, שתפקידה לוודא שהממשלה המכהנת תשאר נאמנה לעקרונות המהפכה המוסלמית.

בין ירושלים לטהרן לא שוררים, כידוע, יחסים חמים גם בימים כתיקונם ומאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" ההתבטאויות האיראניות נגד ישראל הופכות חריפות יותר ויותר.

ביום חמישי האחרון אמר נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד כי הלחימה בעזה בין חמאס וישראל מוכיחה כי "בלתי אפשרי שהמשטר הציוני ימשיך להתקיים באזור". לדבריו, הלחימה בעזה היתה "לקח מצוין לכולם" והיא מצביעה על "הייאוש והתבוסה המוחלטת" של ישראל. "אפילו עבור תומכיה כבר ברור כי המשך חיי המשטר הציוני באזור אינו אפשרי", אמר אחמדינג'אד.

באותו יום פרסם הנשיא האיראני פנייה לחיילי צה"ל וקרא להם לסרב פקודה. המנהיג הדתי הבכיר של המדינה, האייטולה על חמינאי פרסם פסק הלכה הקובע, כי "כל מי שימצא מותו בהגנה על עזה יוכרז שאהיד". וסטודנטים איראנים שחשבו שהבינו את הרמז, וביקשו מהממשל רשות לבצע פיגועי התאבדות בישראל. הרשות לא ניתנה.