מיאמי: נעדר איל הון שחשוד בהונאה של מאות מיליוני דולרים

ארתור נדל נעלם והעלים איתו, כך על פי החשד, סכום של 350 מיליון דולרים. הרשויות פתחו בחיפושים אחריו ביום רביעי האחרון, לאחר שהשאיר מכתב פרידה לבני משפחתו - ומאז אבדו עקבותיו. החיפושים אחריו נמשכים

הרשויות האמריקניות מנהלות חיפושים נרחבים אחר איל הון שנעלם מביתו וחשוד בהונאה בסך מאות מיליוני דולרים.

תחילת הפרשה ביום רביעי האחרון. ארתור נדל, איש עסקים בן 75, הותיר מכתב לבני משפחתו ומאז אבדו עקבותיו. במקביל, החלה המשטרה לחקור את תלונותיהם של לפחות חמישה משקיעים בקרנות שניהל נדל, שטוענים כי כספם נעלם גם הוא.

עיתון ה"הראלד טריביון" שיוצא לאור בסרסוטה דיווח, כי הסכום שנגנב מהמשקיעים על פי החשד, עומד על כ-350 מיליון דולרים.

"הובא לתשומת ליבנו שהיה מספר משמעותי של קורבנות וסכום משמעותי של כסף שנעלם" אמר קפטן ביל דפטלר ממשטרת סרסוטה. "על פי החשד מדובר במאות מיליוני דולרים". החקירה החלה חודש בלבד לאחר שהרשויות בניו יורק עצרו את המליונר ברנרד מאדוף, המואשם בהונאת פונזי - בהיקף של 50 מיליארד דולר.

בני משפחת נדל סיפרו לחוקרים, כי ביום רביעי האחרון עזב איש העסקים את ביתו ויצא לעבודה כבכל יום אחר. מאוחר יותר טלפן לבנו החורג והודיע לו כי השאיר מכתב בביתו.

לאחר קריאת המכתב יצרו קרוביו של נדל קשר עם המשטרה. "הם חשבו שנדל היה מופרע" סיפר שוטר מקומי. תוכנו של הפתק לא נחשף, אולם בעיתון נכתב, כי המדובר היה במכתב התאבדות. "אנחנו עוקבים אחר כיווני חקירה שונים ודואגים לשלומו" נמסר מהמשטרה.

נדל ניהל קרנות בשם ולהאלה, ויקינג וסקופ. שותפו של נדל ניל מודי אמר לחוקרים בהצהרה כי מאוד יתכן של קרנות אין כל ערך.