אחרי לילה שקט: התחדש ירי הרקטות לדרום

מטח רקטות קסאם התפוצצו הבוקר בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק. במהלך הלילה תקף חיל האויר כ-40 יעדים ברצועה. בין המטרות היה מסגד שישמש כמחסן של אמצעי לחימה אשר תחתיו היתה גם מנהרה. הפלסטינים מדווחים על ילד שנהרג בהפצצות ברפיח

אחרי לילה שקט התחדש הבוקר (שישי) הירי אל ישובי הדרום: שש רקטות קסאם התפוצצו הבוקר בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. בכל המקרים לא דווח על נפגעים. אחת הרקטות גרמה לנזק במבנה חקלאי.

אובמה: כבר ביומי הראשון כנשיא אמנה צוות שיעסוק ברצועה »
עדיין נשקפת סכנה לחייו של אוראל אלעזרוב בן ה-7 »
האלוף גלעד ישוב למצרים לסבב שיחות נוסף »

מוקדם יותר דווח כי במהלך הלילה התקיף חיל האויר כ-40 יעדים ברצועת עזה. בין המטרות היה מסגד שישמש כמחסן של אמצעי לחימה אשר תחתיו היתה גם מנהרה. כמו כן הותקפו בית של פעיל חמאס, שש חוליות חמושים, ארבע מנהרות ושמונה נקודות שיגור. בין היתר אותר והופצץ גם משגר רקטות שהיה מוכן וערוך לשיגור.

עוד הפציץ חיל האויר שלושה מחסני אמל"ח, בהם גם מבנה שהיה במחנה אימונים של חמאס, וכן שני מוצבי חמאס. גם כוחות חיל הים תקפו במהלך הלילה כמה מטרות חמאס ברצועה והמשיכו לאכוף את הסגר הימי הרצועה. במהלך הפעילות הלילה לא היו נפגעים לכוחות צה"ל.

במקביל מדווחים כלי התקשורת הערביים כי בתקיפת צה"ל על מחנה אל-שאבורה ברפיח נהרג ילד ונפצעו עשרה בני אדם. תחנת הטלויזיה "אלערביה" דיווחה כי בכניסה לעיר עזה חולצו 23 גופות של פלסטינים שנהרגו מהפצצת צהל בתל אלהוא.

האלוף גלעד ישוב למצרים לסבב שיחות נוסף

ראש האגף המדיני ביטחוני, עמוס גלעד, יצא הבוקר פעם נוספת לקהיר כדי לעדכן את המצרים בעמדת ישראל הדיון בקבינט אמש. כמו כן צפוי גלעד להתעדכן בתשובתם של אנשי חמאס. לאחר סבב השיחות הזה יוחלט האם ומתי תתכנס ישיבת הקבינט, בתקווה שאז אפשר יהיה להעמיד לדיון הצעה כלשהי בנושא הפסקת הלחימה.

להערכת גורמים המעורים בפרטי המו"מ ישנה ככל הנראה התקדמות במגעים ביוזמה המצרית, אך הם עוד לא הבשילו לכדי הסכם. משום כך המאמצים הדיפלומטיים מרוכזים גם במסלול האמריקאי שיוכל להבטיח את האינטרסים של ישראל, ולא לזרז אותה לחתום על הסכם שייפגע באינטרסים שלה.

אחת מנקודות המחלוקת העיקריות עליהן מתעכבת ישראל היא הקמת והסדרת המנגנונים שיימנעו הברחות אמצעי לחימה לתוך רצועת עזה. בנוסף לשאלת המשקיפים וסוגיית המנהרות, מבקשת ישראל להסדיר גם מנגנון שיימנע הברחות נשק דרך הים.