אובמה: כבר ביומי הראשון כנשיא אמנה צוות שיעסוק ברצועה

ארבעה ימים לפני כניסתו לתפקיד, הבהיר נשיאה הנבחר של ארצות הברית כי כבר ביומו הראשון כנשיא יקים צוות שיעסוק בנעשה ברצועה ובבעיות נוספות במזרח התיכון. אובמה הסביר כי הבעיות בין ישראל לפלסטינים, הבעיות באיראן, אפגניסטן ופקיסטן - אלו בעיות שלא ניתן לפתור לחוד

נשיאה הנבחר של ארצות הברית, ברק אובמה, הכריז הבוקר (שישי) על כוונתו למנות צוות שיעסוק במצב ברצועת עזה, מיד עם השבעתו לתפקיד ביום שלישי הקרוב.

בראיון לעיתון האמריקני "USA Today", אמר אובמה, כי לארה"ב צפויה התמודדות בשורה של בעיות שיש לפתור אותן במקביל. "הבעיות במזרח התיכון בין ישראל לפלסטינים, הבעיות באיראן, אפגניסטן ופקיסטן - אלו בעיות שלא ניתן לפתור כל אחת מהן לחוד, על ארה"ב להיות פעילה במקביל בכל התחומים על מנת להצליח במשימתה".

בראיון שהעניק אתמול נשיא ארצות הברית הנבחר לרשת הטלוויזיה הבריטית "סקיי ניוז", הסביר אובמה כיצד בכוונתו לפתור את המצב במזרח התיכון. "הגישה שלנו תהיה אזורית, נערב את סוריה בדיונים. גם איראן תהיה מעורבת בדרכים חדשות. יש לנו שורה תחתונה ברורה: ביטחון ישראל הוא חשוב ביותר אבל יש גם לשאוף לפתרון של שתי מדינות כשכולם יוכלו לחיות ביחד בשלום".

בהמשך התייחס אובמה לאיומים על שלומה של ארצות הברית ואמר כי ארגון אל-קעידה ומנהיגו אוסאמה בן-לאדן נמצאים בראש הרשימה. אובמה אמר את הדברים בתגובה לקלטת שמע חדשה שפרסם בן-לאדן, שבה הזהיר הטרוריסט מפתיחת חזיתות חדשות עם תחילת כהונתו בבית הלבן.

"אנו נשקיע את מירב המאמצים כדי למנוע מהאיום הזה להתממש וכדי לבלום פגיעה באמריקנים", אמר אובמה.