בוש נפרד מהאמריקאים: "עשיתי מה שהאמנתי בו"

לאחר שתי כהונות בתפקיד, וכאחד הנשיאים הפחות פופלריים בתולדות המדינה נשא ג'ורג' בוש את נאומו האחרון, וציין את הטראומה הלאומית והאישית של פיגועי הטרור על מגדלי התאומים כאירוע המכונן של כהונתו

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, נשא היום את נאומו הרשמי האחרון בתפקיד וסיכם את שתי כהונותיו כראש המעצמה הגדולה בעולם. בין השאר התייחס בוש לאירוע המכונן של כהונתו, התקפת הטרור על מגדלי התאומים, לחוסר הפופלאריות שלו ולמלחמות באפגניסטן ועיראק.

"אתם עשויים שלא להסכים עם כמה החלטות קשות שקיבלתי, אך אני מקווה שתסכימו איתי שרציתי לקבל את ההחלטות האלה", אמר בוש שהיה לנשיא בעל שיעור שביעות הרצון הנמוך ביותר שעוזב את הבית הלבן מאז התפטרות ניקסון לאחר פרשת ווטרגייט.

בוש התגאה בכך ששיקם את בטחונה של ארה"ב מאז מתקפת הטרור עליה ואמר כי "אפשר להתווכח על ההחלטות שלקחתי בעקבות המתקפה, אך לא על התוצאות - לא הייתה מתקפת טרור על ארה"ב כבר למעלה משבע שנים".

בנאומו אמר בוש כי השבעת ברק אובמה לנשיא השחור הראשון של ארה"ב היא "רגע של תקווה וגאווה לאמריקנים". והוסיף כי "למרגלות הקפיטול יעמוד אדם שסיפורו משקף את ההבטחה המתמדת של ארצנו".

"בדומה לאלה שקדמו לי בתפקיד, נתקלתי במכשולים", סיכם בוש. "יש דברים שהייתי עושה אחרת לו ניתנה לי האפשרות, ובכל זאת, תמיד פעלתי כשהאינטרסים של ארצנו עומדים לנגד עיניי. פעלתי לפי המצפון שלי, ועשיתי את שנראה לי הנכון לעשות".

כעת מצפה ארה"ב והעולם כולו לנשיא חדש, ברק אובמה, ולנאומו בטקס ההשבעה שייערך ב- 22 לחודש.