על רקע המו"מ להפסקת אש: נפילה באשדוד וסמוך לאשקלון

נמשך הירי לעבר ישובי הדרום: רקטת גראד התפוצצה באשדוד ורקטה נוספת סמוך לאשקלון • לא היו נפגעים ולא נגרם נזק • מאז הבוקר נורו לעבר ישראל כ-15 רקטות • חמאס על היוזמה המצרית להפסקת אש: עדיין חסרים כמה פרטים, דורשים את הסרת המצור

על רקע הדיבורים על הפסקת האש הנרקמת בין ישראל לחמאס ויציאתו הצפויה של עמוס גלעד לקהיר, החמושים ממשיכים בירי הרקטות לעבר ישראל. סמוך לשעה 21:00 נשמעה אזעקת "צבע אדום" באשדוד ובאקשלון, ושתי רקטות התפוצצו באזור.

רקטה אחת התפוצצה בתוך העיר אשדוד והרקטה השנייה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לאשקלון. בשתי הנפילות לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מאז שעות הבוקר נורו לעבר ישראל כ-15 רקטות קסאם וגראד.

בשעות אחר הצהריים אותרו לראשונה מאז תחילת "עופרת יצוקה" שיירי זרחן בפצצת מרגמה שנפלה בשטח ישראל. חבלנים שהגיעו לאתר נפילה של פצצת מרגמה במועצה האזורית אשכול, גילו את החומר והעבירו אותו לבדיקה. בנפילה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

סמוך לשעה 12:45 נשמעה אזעקה בישובים רבים בדרום, בהם באר שבע, יבנה, שדרות, אופקים ואשקלון, ומטח של כמה רקטות נורה לעבר האזורים השונים. הנפילות אותרו באזור באר שבע, יבנה ובמועצה האזורית שדות נגב. איש לא נפגע.

חמאס: ביוזמה המצרית חסרים מספר פרטים

סלאח ברדוויל, דובר המשלחת של חמאס לקהיר, קיים הערב מסיבת עיתונאים בה התייחס ליוזמה המצרית להפסקת אש עם ישראל. הוא הציג עמדה נוקשה, אך הבהיר כי מדובר ביוזמה מקובלת שחסרים בה מספר פרטים.

ברדוויל אמר כי בחמאס ילמדו את היוזמה, וחזר מספר פעמים על הדרישה של הארגון לפתוח את כל המעברים, להסיר את הסגר מעל הרצועה ולהפסיק את התוקפנות הישראלית. "התנועה הציגה חזון מפורט להנהגה המצרית, ואין לנו חוסר הסכמה עמה", אמר ברדוויל. "העניין הוא חילוקי דעות על איך להתמודד עם האויב הציוני במסגרת סעיפי היוזמה".

המשלחת של חמאס שבה ממצרים לסוריה, ועל פי הפרסומים העבירה לקהיר הסכמה עקרונית, בה נאמר כי הארגון מקבל את היוזמה עם מספר הסתייגויות. מחר יגיע לקהיר הנציג הישראל, האלוף במיל' עמוס גלעד, כדי לשמוע את תשובת חמאס.