נתניהו: הפסקת האש חייבת לכלול הפסקת אספקת הטילים

בנימין נתניהו אמר בראיון מיוחד לחדשות 10 כי "הפסקת האש עם חמאס צריכה להיות כפולה: גם הפסקת הירי על ישראל וגם הפסקת אספקת הטילים לעזה". הוא הוסיף כי "יש לללמוד מטעויות הרגיעה"

(4:35 דק')

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אומר הערב (רביעי) בראיון מיוחד לחדשות 10 כי "הפסקת האש צריכה להיות כפולה – הפסקת הירי על ישראל והפסקת אספקת הטילים לחמאס ברצועה".

נתניהו המשיך ואמר כי "אסור לחזור על הטעויות של הרגיעה, אנחנו לא צריכים מילים יפות אלא סידורים מעשיים בשטח למניעת הברחת הטילים. צריך לוודא שאין רקטות נוספות. רקטה שתגיע במערכה הראשונה תשוגר במערכה השלישית. אנחנו לא רוצים לראות את תושבי שדרות, אשקלון או תל אביב תחת ירי טילים".

הוא התייחס גם לכוחות הפועלים ברצועת עזה ואמר כי "צה"ל והעורף מתפקדים מצוין. יש להסיר את איום הטילים. יש לי מילה טובה לכולם על התפקוד במלחמה בעזה. הדבר העיקרי הוא כיצד מתפקדת מדינת ישראל? והתשובה – היא מתפקדת היטב".

יו"ר הליכוד התייחס גם לגלעד שליט ואמר כי "אני לא רוצה לקשור את גלעד שליט באופן פומבי למהלכים להשגת רגיעה. כל ראש ממשלה בישראל עושה כל שביכולתו כדי להחזיר חיילים שבויים. כל דיבור פומבי יכול לפגוע בהחזרתו. יש לעשות כל מאמץ אפשרי להחזרתו ארצה".