לבני עונה לאסד: אם הוא מודאג מקיצוניות, שיפסיק לתמוך בחמאס

שרת החוץ התייחסה לראיון שהעניק הנשיא הסורי ל-BBC, ואמרה: "עליו להוציא את מפקדת חמאס מדמשק ולהפסיק לתמוך בארגון" • בשיחה עם שגרירי ישראל בעולם אמרה לבני כי "אל לעולם לחשוב שהמבצע בעזה יסתיים בדיאלוג ובהסכמות עם ארגון טרור"

"אם סוריה מודאגת מנטיעתם של זרעי קיצוניות באזור, שתוציא את מפקדות החמאס בדמשק ותפסיק את תמיכתה בחמאס" – כך אמרה היום (רביעי) שרת החוץ ציפי לבני על הראיון שהעניק נשיא סוריה בשאר אסד ל-BBC, בו קרא להפסקת אש בין ישראל לחמאס.

"חמאס נתמך על ידי סוריה ומתחזק באמצעות תמיכה איראנית", הבהירה לבני. "כל פעולותיה של ישראל בעזה מייצגות את מלחמתם של הכוחות המתונים בשלוחות הקיצוניות באזור".

שרת החוץ, שקיימה שיחת ועידה עם שגרירי ישראל בעולם, הביעה את הערכתה לפועלן של נציגויות ישראל במהלך ימי המבצע "עופרת יצוקה" עד כה, והשגרירים עדכנו כי בעוד שההנהגות המדיניות מבינות את פעולות ישראל, התחושה היא שברחוב חוסר ההבנה הולך ומתגבר.

"מלחמתה של ישראל בחמאס היא לא עניין למבצע בודד, ועלינו להבהיר לעולם כי הפגיעה בחמאס מממשת את האינטרסים של העולם החופשי אל מול מחנה הקיצוניים", אמרה לבני לשגרירים.

"ההבנה למבצע הצבאי הוא תולדה של עבודה מאומצת של שלוש שנים שקיבעה את החמאס כארגון טרור בלתי לגיטימי. מאז תחילת המבצע הצלחנו להביא לכך שהעולם מבין כי ההברחות לרצועה הן בעיה שחייבת לקבל מענה, ועלינו להמשיך ולהטמיע זאת כחלק מהמאמצים להחליש את חמאס לאורך זמן.

"עם זאת, יש להדגיש שגם אם יינתן מענה בינלאומי לסוגיית ההברחות - ישראל שומרת לעצמה את הזכות לפעול ואת יכולת הפעולה אל מול ההברחות, גם צבאית".

שרת החוץ הוסיפה: "עלינו להבהיר בבירות השונות כי בכל נקודת החלטה, מעבר להרתעה שישראל מייצרת מול חמאס, אל לעולם לחשוב כי המבצע יסתיים בדיאלוג ובהסכמות עם ארגון הטרור. ישראל מצליחה לשמר היעדר לגיטימציה לחמאס מאז עלייתו לשלטון והמבצע הזה לא יסתיים בפיתרון שיאפשר מתן לגיטימציה שכזו".