לצערנו, רק שמועות

גל שמועות על שחרורו של גלעד שליט פקד את המדינה מאז שעות הצהריים. אפילו קצינים בכירים בצה"ל שמעו והתקשרו לברר האם יש אמת בדיווחים. במערכת הביטחון מבהירים: השמועות הללו מסוכנות

(3:37 דק')

רב סרן שמועתי שוב מכה: החל משעות הצהריים, פקד את המדינה גל שמועות אודות גורלו של החייל החטוף גלעד שליט. בין השמועות שעברו מפה לאוזן היו חילוצו של שליט במבצע נועז של אחת היחידות המובחרות בצה"ל, ומציאתו באופן מקרי והעברתו לבית חולים. אולם, לצערנו, אין כל חדש בעניין.

גל השמועות, שהחל ככל הנראה מפרסום באתר אינטרנט, לא פסח גם על קצינים בכירים בצה"ל. חלקם אף התקשרו לחדרי הפיקוד על מנת לבדוק האם יש אמת בדיווחו, והם לא עודכנו.

במערכת הביטחון מכחישים את השמועות מכל וכל. "אנחנו לא פועלים על פי שמועות - מסוכן מאוד לפעול על פי שמועות, ומסוכן עוד יותר המצב שהן יכולות ליצור", אומרים במערכת הביטחון.

"מערכת הביטחון מבצעת הערכת מצב שוטפת בזמנים ידועים מראש בשיתוף כל גורמי המודיעין בישראל בקשר לגורלו. אנחנו לא חולקים הערכות מצב אלה על התקשורת, וכשיהיה מה לפרסם – נפרסם באופן רשמי".

גורם ביטחוני אומר, כי לאורך כל תקופת הלחימה ברצועת עזה, נערכות באגף המודיעין ובשירות הביטחון הכללי הערכות מצב, והמידע זורם בצינורות המקובלים.