בג"ץ הוציא צו ביניים לעיכוב פיטוריו של בר-לב

שופטי בג"ץ הוציאו צו ביניים ל-30 יום אשר מעכב את פיטוריו של ניצב אורי בר-לב מהמשטרה. השופטים דרשו מהשר לביטחון פנים שינמק את הסיבות לפיטורי הניצב

שופטי בג"ץ הוציאו היום (רביעי) צו ביניים המורה על עיכוב בפיטוריו של ניצב אורי בר-לב מהמשטרה. בצו נקבע כי על השר לביטחון פנים אבי דיכטר, לנמק בתוך 30 יום את הסיבות לפיטורי הניצב.

במהלך דיון אמרו השופטים, עדנה ארבל, אשר גרוניס ומרים נאור כי יש לבדוק אופציה להעביר את בר-לב לתפקיד אחר. השופטים על המדינה להסביר מהי סיבת הפיטורין המדויקת ומה פירוש "אי קבלת מרות" ו"משבר אמון" שנקבעו כסיבות לפיטוריו של בר-לב.

נציג המדינה טען כי אי קבלת מרות היא "אי רצון לצאת ללימודים ואי הסכמה לדברי המפכ"ל, שאמר לבר-לב שהוא מייעד לו תפקיד לשנת 2010 והוא מסרב לו".

פרקליטו של בר-לב, עורך הדין יעקב נאמן, אמר כי "בפעם הראשונה מזה קום המדינה מסולק אדם מצטיין בגלל "משחקי כבוד" במשטרה. אין מחלוקת שבר-לב מוכן לקבל את מרות מפקדיו, בכל רצונו להמשיך לשרת במשטרה, בכל תפקיד שיוצע לו. אין מחלוקת שבכל ההיסטוריה לא היה דבר כזה, שנכפה על קצין לצאת ללימודים בניגוד לרצונו", דברי נאמן.

ניצב אורי בר-לב עתר לבג"ץ לאחר שפוטר על ידי המפכ"ל והשר לביטחון פנים כיוון שסירב לצאת ללימודים בחו"ל ודרש תפקיד מבצעי. לטענת בר-לב, ההצעה הייתה תרגיל לסלקו מהמשטרה.